Головна>Новини
КрНУ
Новини

Стажування професора кафедри комп`ютерних та інформаційних систем Гученка М.І. у Чеській Республіці
30.01.17
В рамках програми академічного обміну професор кафедри комп`ютерних та інформаційних систем Гученко М.І. пройшов стажування в Інституті технології та бізнесу, м. Чеське Будейовіце, Чеська Республіка (Institute of Technology and Business in České Budějovice, http://www.vstecb.cz).


Чеське Будейовіце, центральна площа

Інститут є державним навчальним закладом. Готує бакалаврів та магістрів з економіки, машинобудування, будівництва, транспорту і логістики.


Інститут технології та бізнесу

Стажування тривало три тижні (з 5-го до 25-го листопада 2016 року) і відбувалось на базі кафедри інформатики та природничих наук.


Завідувач кафедрою інформатики та природничих наук Інституту технології та бізнесу Їржі Чейка та професор кафедри комп`ютерних та інформаційних систем КрНУ Микола Гученко


В ході стажування:
• Ознайомився з організацією навчального процесу в інституті «Висока школа технічна і економічна», на кафедрі інформатики та природничих наук; ознайомився з навчальним планом та програмами дисциплін підготовки студентів за спеціальностей «Будівництво» та «Логістичні технології».
• Ознайомився з напрямами та результатами науково-дослідних робіт кафедри інформатики та природничих наук, зокрема з результатами досліджень з використання передових інформаційних технологій для організації ефективної роботи громадського транспорту у м. Чеське Будейовіце.
• Підготував та провів на кафедрі інформатики та природничих наук VSTE доповідь про напрями та результати науково-дослідних робіт кафедри компютерних та інформаційних систем КрНУ.
• Ознайомився з організацією навчального процесу з підготовки студентів за міжнародною програмою мобільності студентів та викладачів «Erasmus».
• Відвідав лекцію з математики за міжнародною програмою «Erasmus» (лектор Mgr. Michaela Vargova, PhD, Словакія, тема «Differential Equations»).
• Підготував та провів лекцію з дисципліни Decision Making Theory на тему «Decisions and Linear Programming” за міжнародною програмою «Erasmus».
• Підготував разом з чеськими та українскими колегами до публікації у чеському фаховому науковому виданні спільну статтю з питань керування трафіком в комп`ютерних мережах.

За результатами стажування намічено напрями подальшої співпраці з чеськими колегами: участь у підготовці студентів за міжнародною програмою «Erasmus», спільні публікації, участь у наукових конференціях та ін.

Стажування сприяло розширенню кругозору та культурному розвитку. Чехія є добре розвинутою та заможною європейською країною. Країна красива, чиста та акуратна. Люди культурні та доброзичливі. Особливо сподобались системи громадського транспорту та громадського харчування.

Культурна програма включала відвідання м. Праги, м. Чеський Крумлов (пам’ятник світової культурної спадщини в списку ЮНЕСКО) та замку Глубока-над-Влтавою.


Злата Прага


Чеський Крумлов, дружня розмова з бравим солдатом Швейком


Замок Глубока-над-Влтавою

Щира вдячність ректору Інституту технологій та бізнесу Мареку Вохозці (doc. Ing. Marek Vochozka, MBA, Ph.D.), директору департаменту з зовнішніх зв’язків Людмилі Опекаровій (Ing. Ludmila Opekarova, Ph.D.), менеджеру департаменту з зовнішніх зв’язків Мартіну Земану, завідувачу кафедрою інформатики та природничих наук Їржі Чейці (Ing. Jiří Čejka, Ph.D.) та всім чеським колегам за гостинний прийом.

М.І. Гученко, д.т.н., проф., професор кафедри комп`ютерних та інформаційних систем.

КрНУ