Головна>Новини
КрНУ
Новини

Презентація «Української національної ідеї» у КрНУ
10.03.17
Дев’ятого березня, до Дня народження Тараса Шевченка, в актовій залі п’ятого корпусу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбулася зустріч з письменником, лауреатом державних і міжнародних премій Ігорем Олексійовичем Моісєєнком, на якій студентству було презентовано філософську доктрину українства у новій книзі «ІДЕЯ ГАРМОНІЇ. УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ».


На зустрічі з письменником був присутній представник місцевої влади, керуючий справами виконкому міської ради Руслан Шаповалов. Він висловив вдячність Ігорю Олексійовичу за те, що він, опрацювавши велику історичну спадщину, зробив крок до того, аби ми зрозуміли, хто ми є, наше призначення і місію.

Також присутнім на зустрічі був очільник Спілки літераторів Кременчука «Славутич», поет і драматург Валерій Голуб. «Ця праця з’явилася дуже вчасно. В умовах гібридної війни, яка перейшла в стадію розвалу України, тільки національна ідея може об’єднати Україну», – зазначив Валерій Голуб.

Завершальним етапом зустрічі став виступ самого письменника Ігоря Моісєєнка. Він детально розповів присутнім про книгу, ідеї написання та зазначив факт, що ці ідеї він випробував і дослідив самостійно. Розповів і про те, що є у коренях української ідеї, і як українське суспільство може втілити її. Люди мають знати, чого вони варті та як можуть впливати на власну долю і долю країни.


«Україна – досконало розвинена держава, створена громадою життєдайної духовності, колиска людської цивілізації та джерело натхнення на шляху до Гармонії Всесвіту». За словами письменника, «саме це невгасиме гасло українства зможе слугувати широким верствам українського народу та світовій спільноті об’єднувальним чинником і нині».

На завершення Ігор Олексійович вручив примірник книги для університету – голові студентської ради В’ячеславу Алексєєву. Після зустрічі усі охочі мали змогу поспілкуватися з письменником.КрНУ