Головна>Новини
КрНУ
Новини

Результати проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом «Комп’ютерна інженерія» для спеціальності «Комп’ютерні системи та мережі»
19.04.17
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1495 від 09.12.2016 р. “Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2016/2017 навчальному році” у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського на базі кафедри «Комп’ютерних та інформаційних систем» 10-14 квітня 2017 р. було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади в галузі знань 0501 "Інформатика та обчислювальна техніка" напряму "Комп`ютерна інженерія" зі спеціальності "Комп’ютерні системи та мережі".

Олімпіада з цього напрямку проводиться в КрНУ третій рік поспіль, в якій прийняли участь представники 14 вищих навчальних закладів України, що здійснюють підготовку за даною та спорідненими спеціальностями, у кількості 57 студентів. Захід пройшов за підтримки ІТ-компаній міста RiverSoft та Onlinico на базі кафедри комп’ютерних та інформаційних систем КрНУ.

Олімпіада проходила лише три дні. У конкурсний день олімпіади (11 квітня 2017) учасникам було запропоновано задачі теоретично-практичного туру, які розв’язувались письмово.

Після написання конкурсної частини учасники відправились на екскурсію містом, де вони відвідали: набережну частину, старий Кременчук.

Тематика конкурсних завдань обиралась таким чином, щоб охопити основні питання, які розглядаються у курсах „Комп’ютерні мережі”, „Комп’ютерні системи”, „Комп’ютерна логіка”, „Організація баз даних”, „Системи управління базами даних” для спеціальності “Комп’ютерні системи та мережі”, а саме:
– розрахунок ІР – адрес локальних та глобальних комп’ютерних мереж ;
– розрахунок часу та швидкості передачі даних в комп’ютерних мережах;
– розрахунок мікрокоманд комп’ютерних систем;
– побудова цифрових автоматів та ПЛМ;
– побудова простих та складних запитів вибору даних мовою SQL;
Основні показники, за якими оцінювалась повнота розв’язання задач конкурсного завдання:
знання теоретичного матеріалу;
обґрунтування використовуваних методів та раціональність запропонованого способу розв’язання задачі;
якість розрахунків;
достатнє супроводження розрахунків графічним матеріалом та коментарями;
При оцінці робіт учасників було визнане за необхідне враховувати також оригінальність методу розв’язання завдань.

Більшість студентів, які брали участь в олімпіаді, показали високий рівень підготовки з дисциплін, на основі яких були складено конкурсні завдання.

На підставі аналізу конкурсних робіт учасників, журі олімпіади вирішило визначити претендентами на переможців в особовому заліку олімпіади та нагородити 6 учасників, розподіливши 1 – перше місце, 2 – других та 3 третіх.

Перше місце командного заліку виборола команда Черкаського державного технологічного університету, на другому – команда НТУ "ХПІ", третє посіла команда Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

В оцінці конкурсних робіт та нагородженні переможців приймали участь представники-практики ІТ-фірм міста. Організатори висловлюють подяку Кучуру Максиму Валерійовичу – директору ТОВ RiverSoft та Сьомаку Андрію Руслановичу –директору ONLINICO за підтримку в організації та проведенні олімпіади. Окремо варто відзначити плідну працю Баглая Владислава Ігоровича делегата від GridinSoft LLC, в оцінці робіт учасників та підведенні підсумків олімпіади.

Дякуємо всім за участь та бажаємо плідного подальшого навчання.

Оргкомітет олімпіади

КрНУ