Головна>Новини
КрНУНовини

Студенти спеціальності фінанси і кредит спрогнозували падіння готівкового курсу долару
26.04.17
При кафедрі фінансів і кредиту вже більше року функціонує біржова лабораторія під керівництвом Волошиної Оксани Василівни. Головним завдання є напрацювання у студентів–фінансистів навиків прогнозування тенденцій курсу валют та котирування цінних паперів. Процес технічного аналізу, який освоюють фінансисти, є досить складним і потребує додаткових знань. Такі знання наші студенти мають змогу отримати на заняттях з дисципліни «Біржова справа». Кожного тижня студенти отримують валютну пару і за нею здійснюють прогноз курсу на майбутній тиждень за допомогою різних інструментів.

Понеділок 24 квітня охарактеризувався стрімким падінням курсу долару: зранку готівковий курс складав 26,60 грн., в обід – 26,5 грн і вже над вечір долар купували за 26,3 грн. Це стало несподіванкою для всіх,окрім наших студентів.Вони спрогнозували падіння курсу долару ще в кінці минулого тижня в процесі технічного аналізу валютної пари євро-долар.

Студенти групи ФК-13-1 Хижняк Юля, Єлісєєва Аня та Грицик Андрій розповіли, що за даними чотирьох-годинного графіку викреслилася лінія опору зі зростаючим трендом, саме до неї і долетіла ціна євро, виміряна в доларах, і склала 1,095 доларів за євро. Щоправда таку ціну ми очікували на початку наступного тижня, оскільки 20-21 квітня на годинному графіку викреслилася фігура голова-плечі, що свідчила про короткостроковий розворот зростаючої тенденції. Однак, вже перші п’ять хвилин початку понеділка видали свічку, відкриту на ціні 1,0760 (проти закриття попередньої на рівні 1,0725) і закриту на рівні 1,0896. Такий стрибок не міг не вплинути на готівковий ринок, тому, як результат, гривня зміцнилася відносно долару протягом одного дня.

Залишається лише сподіватися, що національна валюта втримає свої позиції в більш тривалій перспективі, незважаючи на коливання валютного ринку.

Отже, результати досліджень наших студентів мають практичну значимість, а значить зусилля їх наставників не марні!
КрНУ