Головна>Новини
КрНУНовини

Академічна мобільність в рамках програми ім. Лейна Кіркланда
06.07.17
Програма ім. Лейна Кіркланда, що спрямована на підтримку демократичних і економічних перетворень в країнах Центральної та Східної Європи, фінансується за рахунок коштів Польсько-Американського фонду свободи, її адміністратором є Фонд «Лідери змін».
У 2016/2017 навчальному році офіційне відкриття програми Кіркланда відбулося в Ягеллонському університеті в Кракові і почалося з привітання проректора університету проф. Армена Едігаріана, голови міста Богуслава Кошмідера та генеральнего консула США Уолтера Браунолера.


В межах програми ім. Лейна Кіркланда відбулись зустрічі всіх учасників у Вроцлаві, Варшаві, Познані та Любліні. Стажування в польських університетах протягом року пройшло 44 особи з 8 країн: з Азербайджану - 1, Білорусі - 7, Вірменії - 2, Грузії - 3, Казахстану - 1, Молдови - 3, Росії - 2 і України - 25 осіб.
Доцент кафедри фінансів і кредиту Інна Вікторівна Ховрак також була відібрана конкурсною комісією для участі у програмі на базі Ягеллонського університету в Кракові.


Програма надавала можливості для професійного, наукового та особистісного розвитку учасників. Так, Інна Вікторівна Ховрак брала участь у тижні якості навчання Ягеллонського університету, у міжнародних конференціях, форумах та семінарах (у Варшаві, Кракові, Познані, Гданську, Торуні, Лодзі та інших містах). Значною перевагою програми була можливість співпраці з колегами з різних університетів.


У 2016/2017 навчальному році під час участі у програмі ім. Лейна Кіркланда Інна Вікторівна Ховрак пройшла шість стажувань:
1) у Краківській бізнес школі (опанування процедур надання консультативних послуг для приватних і державних підприємств у сфері управління персоналом, змінами та проектами, а також формування стратегій розвитку);
2) в економічному університет у Кракові, на кафедрі економіки та організації підприємств (вивчення методології проектування електронних курсів з використанням електронних платформ для дистанційного навчання);
3) в Ягеллонському університеті, у відділі оцінки якості навчання (обмін досвідом у сфері формування культури якості викладання та навчання, мотивації співробітників і студентів, підвищення конкурентоспроможності та привабливості університету);
4) в університеті Томаша Бати у Зліні, Чеська республіка (читання курсу лекцій «Corporate Social Responsibility: Designing a Strategic CSR Program»);
5) у транснаціональній корпорації «Capgemini», у відділі корпоративної соціальної відповідальності (отримання знань, необхідних для професійного управління та розробки стратегії корпоративною соціальної відповідальності в організаціях і установах)
; 6) на форумі відповідального бізнесу у Варшаві (отримання досвіду з формування нефінансової звітності та рейтингів соціально відповідальних підприємств, ознайомлення зі стратегією управління персоналом «Diversity Managment»).
Також з січня 2017 року Інна Вікторівна Ховрак включена до складу робочої групи у галузі освіти та популяризації корпоративної соціальної відповідальнсті відділу сталого розвитку Міністерства розвитку Польщі.


Під час програми була надана можливість познайомитись із досвідом роботи провідних польських університетів, урядових структур та громадських організацій. Також учасники дізнались про особливості діяльності технологічних парків, міжнародних корпорацій, старт-апів, підприємств комунального сектору та засобів масової інформації. Про економічні реформи в Польщі дізнались завдяки лекціям доктора Андрія Рачко (радника президента НБП, колишнього Міністра фінансів Польщі) та зустрічам з представниками Міністерства закордонних справ. Під час зустрічей були обговорені можливості співробітництва після закінчення стипендіальної програми.


Завершення програми та вручення дипломів відбулось в Колонному залі історичного факультету у Варшавському університеті (13 з 44 осіб отримало дипломи з відзнакою). У церемонії взяли участь представники дипломатичних місій Вірменії, Грузії та України у Варшаві, наукові керівники з Варшави, Вроцлава, Любліна, Кракова та Познані. Почесним гостем був професор Адам Ротфельд, колишній міністр закордонних справ.


За результатами проведеного дослідження у сфері соціальної відповідальності бізнесу та університетів були опубліковані статті у польських виданнях та захищено наукову роботу на тему: «Соціальна відповідальність бізнесу в контексті глобалізації».
Також приємною складовою програми стала можливість вдосконалити знання не лише польської, а й англійської мови. Це дало можливість скласти іспити та отримати сертифікати європейського зназка, рівень В2.


участі у програмі стали нові контакти і домовленості з представниками університетів ЄС щодо перспектив та планів подальшої співпраці.
КрНУ