Головна>Новини
КрНУНовини

Візит австрійських вчених до України
23.08.17

З 13 по 20 серпня 2017 року в рамках спільного українсько-австрійського проекту для розробки науково-дослідної роботи на тему: «Способи переробки біомаси ціанобактерій, що викликають цвітіння водойм» відбувся візит австрійських вчених з Віденського університету природних ресурсів і наук про життя до Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського панів Біннера Ервіна і Камарада Людека та пані Майкснер Катаріни.

Під час перебування у КрНУ делегація австрійських науковців виконала ряд заходів, запланованих проектом.

Відвідали Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, де ознайомились з технологією збагачення руди та природоохоронними заходами.

Побували на очисних спорудах системи водовідведення нашого міста, де вивчали методи очищення стічних вод. Відзначили сучасний рівень обладнання та високу якість очищеної води.

У межах виконання досліджень спільного проекту проведено наукову експедицію Дніпром, під час якої австрійські фахівці відібрали зразки синьо-зелених водоростей для досліджень. За словами Ервіна Біннера, який має багатий досвід щодо переробки водоростей, вони були вражені масштабами цвітіння та пообіцяли приєднатися до вирішення цієї проблеми.

У рамках спільного проекту австрійські науковці оцінили роботу лабораторій біогазу та лазерної і електронної мікроскопії. Вченими була високо оцінена біотехнологія переробки водоростей розроблена науковцями нашого університету.

Під час візиту начальником науково-дослідної частини Троцком О.В і директором центру міжнародної діяльності Гладирем А.І. презентовано досягнення та здобутки нашого університету у сфері наукової і міжнародної діяльності. Також нашими науковцями представлено отримані результати за темою проекту. Зі свого боку австрійські вчені доповіли про власний досвід у галузі переробки водоростей, а також здобутки Віденського університету природних ресурсів і наук про життя.

За результатами перебування австрійських вчених було прийнято спільну резолюцію, за якою зокрема буде продовжено виконання досліджень за темою проекту; підготовлено спільні публікації у НМБД Web of Science Core Collection та Scopus; розроблена тематика і програми виконання бакалаврських та магістерських робіт; виконано збір і підготовка матеріалів до видання монографії і багатомовного словника з тлумаченням термінів для студентів тощо.

Наразі проект триває. Наступний обмін візитами в рамках виконання проекту відбудеться у 2018 році. Сподіваємося, що подальша робота з австрійськими колегами буде успішною і плідною.

КрНУ