Головна>Новини
КрНУНовини

Академічні обміни з університетом Любляни (Словенія)
05.10.17
В період з 25 по 29 вересня у КрНУ відбулася низка наукових та освітніх заходів (лекцій, семінарів, наукових консультацій за участю провідних науковців нашого університету) в рамках діючої програми міжнародної кредитної мобільності (Erasmus+ International Credit Mobility Programme), а саме, в рамках візиту до університету представника університету Любляни (Словенія), провідного фахівця у галузі проектування сучасних електричних машин професора Даміана Мілявця.


За час свого перебування в нашому університеті професор Даміан Мілявець мав офіційні зустрічі з керівництвом університету, ознайомився з науковими здобутками Інституту електромеханіки, енергозбереження та систем управління, кафедр «Інформатики і вищої математики» та «Технології машинобудування». Крім того словенський експерт провів низку консультаційних зустрічей з провідними науковцями КрНУ щодо можливостей подальшої співпраці та спільної участі у міжнародних грантових проектах. У цілому професор високо оцінив науковий потенціал дослідників нашого університету.

Також професором Мілявцем був прочитаний курс лекцій для студентів, аспірантів та молодих викладачів інституту ІЕЕСУ на теми:

– «Моделювання електричних машин спеціального призначення”;
– «Використання дизайну експерименту в задачах оптимізації конструкції електричних машин».

Лекції проводилися на англійській мові, містили в собі теоретичні аспекти та різноманітні приклади вже існуючих технічних рішень та поточних наукових задач. Слухачі лекцій отримали цінний досвід від спілкування з професором.

Зазначені заходи стали реалізацією другої фази програми академічних обмінів між нашими університетами. Перша фаза Erasmus+ розпочалася у лютому 2017 року з направлення до Люблянського університету аспіранта кафедри «Систем автоматичного управління і електропривода» Манько Романа Миколайовича, який був відібраний конкурсною комісією КрНУ та успішно пройшов навчання впродовж одного семестру на базі кафедри «Електротехніки» партнерського вищого навчального закладу.

Також слід відзначити, що історія успішної співпраці КрНУ з Люблянським університетом триває близько 15 років, що свідчить про високий рівень відповідальності та високу якість виконання міжнародних проектів ВНЗ-партнерами.
КрНУ