Головна>Новини
КрНУ
Новини

9 листопада – День української писемності та мови.
10.11.17
9 листопада – День української писемності та мови. Це свято було встановлене в 1997 році указом Президента України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства й відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія, першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської лаври. Відповідну постанову прийняла Верховна Рада України.Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця починається писемна українська мова.

З нагоди свята доцент кафедри українознавства Шабуніна В. В. організувала виставку студентських стіннівок «О слово рідне! Шум дерев! Музика зір блакитнооких, шовковий спів степів широких…». У заході взяли участь студенти факультету права, гуманітарних і соціальних наук, факультету економіки і управління, факультету електроніки та комп’ютерної інженерії, а також ІМіТу.

Ми переконані, що не лише у день свята, а щоденно кожен громадянин нашої держави має пам’ятати: мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу й водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою, то сильною й високорозвиненою стає нація та держава.

КрНУ