Головна>Новини
КрНУ

Новини

Участь у І Зимовій школі для молодих дослідників «Європейські індикатори якості освітніх досліджень»
07.02.18
28 січня – 2 лютого відбулась І Зимова школа «Європейські індикатори якості освітніх досліджень», організована Українською Асоціацією дослідників освіти (УАДО) спільно з Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка. Школа проводилась в рамках проекту УАДО «Європейські індикатори якості освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні» та співфінансувалась Програмою Erasmus+ Європейського Союзу.

З вітальним словом на урочистому відкритті Школи виступили: ректор, професор Надія Скотна та голова УАДО, професор Світлана Щудло (координатор проекту). Також надійшли вітання від міського голови Дрогобича Тараса Кучми, Президента Національної академії педагогічних наук України академіка Василя Кременя, директора Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлани Шитікової.


Тренерами Школи були експерти у галузі освіти, координатори та учасники міжнародних освітніх програм: професори Світлана Щудло (Дрогобич), Оксана Заболотна (Умань), Сергій Курбатов (Київ), Олександр Длугопольський (Тернопіль), Олена Ковальчук (Луцьк) та доценти Ганна Корсун (Київ), Наталя Горук (Львів), Володимир Сацик (Київ), Людмила Загоруйко (Умань), Тетяна Лісова (Ніжин). Спеціальним гостем Школи став президент Міжнародного фонду освітніх досліджень, професор Варшавського університету Тарас Фініков.

Для участі у Школі конкурсна комісія відібрала 26 представників закладів вищої освіти та наукових установ з різних регіонів України, у тому числі представника нашого університету доцента кафедри обліку і фінансів Інну Ховрак.


Насичена програма І Зимової школи охоплювала наступні тематики:
– Загальний огляд Європейських індикаторів якості освітніх досліджень.
– Університетські рейтинги як механізм інтеграції української вищої освіти до Європейського простору вищої освіти.
– Сучасні стандарти академічного письма для молодих дослідників: передові практики європейських університетів та видавництв.
– Успішне написання грантових пропозицій (Європейський вимір).
– Автономія та дослідження Європейських університетів.
– Академічна доброчесність: найкращі практики університетів ЄС для українських закладів вищої освіти.
– Якісні педагогічні дослідження: наративний підхід.
– Емпіричні методи освітніх досліджень: уроки з проведення TALIS в Україні.
– Огляд і структура баз даних міжнародних досліджень (TIMSS, PIRLS, ICCS, TEDS-M, ICILS, SITES, PISA, TALIS, PIAAC).
– Міжнародні наукометричні бази даних як платформи для представлення наукових здобутків.

Також Школа надала можливість отримати цінні поради під час індивідуальних консультацій з тренерами.

Тиждень плідної співпраці з учасниками та тренерами школи, цікавої та корисної інформації спонукав до появи нових ідей та креативних проектів. Організатори Школи надали можливість участі у інформативному, цікавому та корисному проекті. За результатами участі отримано сертифікат.

КрНУ