Головна>Новини
КрНУ

Новини

УКРАЇНСЬКО-ФРАНЦУЗЬКИЙ ПРОЕКТ З ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

07.02.18
5 лютого 2018 р. завершився українсько-французький науково-освітній проект в рамках «Угоди про співпрацю» між Католицьким інститутом мистецтв та ремесел (ICAM University, Франція) та КрНУ. Проект передбачав наукове стажування на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського студента ICAM 5-го року навчання Côme Ferre впродовж осіннього семестру 2017/18 н.р.

Підготовка магістранта згідно з темою його підсумкової роботи «Development and research of the educational-research complex for study in photovoltaic systems» здійснювалась кафедрою СЕЕМ (керівник наукового стажування – доцент кафедри Гладир А. І.) при співпраці з компанією «Інноваційні енергетичні технології» (м. Київ).Для реалізації міжнародного проекту та побудови в умовах лабораторії 2509 кафедри СЕЕМ діючої сонячної мережевої електростанції потужністю до 2 кВт на базі мережевого інвертора PIKO фірми KOSTAL Solar Electric GmbH (Німеччина), на фасаді 2-го навчального корпусу КрНУ було встановлено комплекс сучасних тонко-плівкових фотоелектричних модулів загальною площею 10 кв.м.Обладнання, загальна вартість якого склала близько € 3000, було передано університету безкоштовно ТОВ «Інноваційні енергетичні технології», яке також надало безкоштовні послуги з проведення монтажних та пусконалагоджувальних робіт для введення сонячної електростанції в експлуатацію.

Роботи було проведено в рамках підписаного Договору про науково-технічну співпрацю між ТОВ «Інноваційні енергетичні технології» та КрНУ від 08.11.2017 р., що передбачає виконання фахівцями кафедри систем електроспоживання та енергетичного менеджменту науково-дослідних робіт з дослідження характеристик електричного та фотовольтаїчного обладнання сонячної електростанції (СЕС) з метою визначення оптимальних режимів використання фотовольтаїчних модулів та забезпечення максимальної можливої генерації електричної енергії в мережу з урахуванням дотримання її якості в частині вищих гармонік струму. Крім того, впровадження СЕС дозволить частково компенсувати витрати навчального закладу за спожиту електроенергію.

Друга черга виконання Договору передбачає співпрацю між ТОВ «Інноваційні енергетичні технології» та фахівцями кафедри СЕЕМ та кафедри автомобілів і тракторів щодо встановлення на території КрНУ зарядної станції електромобілів.

В рамках стажування під керівництвом доцента Гладиря А. І. студент Côme Ferre брав активну участь у впровадженні учбово-дослідницького комплексу в навчальний процес. Ним було розроблено конструкторську документацію, елементи навчально-методичного забезпечення та проведено дослідження математичної ї фізичної моделей об’єкту.

Результати виконання робіт дозволили магістрам спеціальності 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, що завершували підготовку на кафедрі СЕЕМ за освітніми програмами «Енергетичний менеджмент» та «Електротехнічні системи електроспоживання» провести паралельні дослідження при виконанні своїх атестаційних робіт за спорідненою тематикою.

Досвід співпраці між КрНУ та ICAM в сфері академічних обмінів розпочався у 2012 році зі стажування у Франції наших студентів під керівництвом французьких колег. В 2016 вперше було реалізовано програму академічної мобільності для студента ICAM: Antoine Chaveron пройшов наукове стажування на кафедрі "Процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки" під керівництвом завідувача кафедрою, проф. О. Ф. Саленка.

Враховуючи позитивні результати взаємного обміну, досягнуто нові домовленості про стажування французьких студентів на базі нашого університету у 2018 році.


КрНУ