Головна>Новини
КрНУ

Новини

Вшановуємо пам`ять Кобзаря
12.03.18
9 березня 1814 року – дата, яку пам’ятають усі українці. Бо саме в цей день народився Тарас Григорович Шевченко – найвідоміший український поет, національний герой і символ України та її боротьби.

Здавалося б, минуло понад два сторіччя, та речі, про які він писав, актуальні й досі. Його твори, пройняті демократичними ідеями, набули популярності серед широких народних мас. Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе – до волі має всесвітнє значення. Пророк наголошував на зрадництві провідної верстви, у т. ч. через нехтування власною мовою. Можливо, у цьому велич і загадка єдиного й унікального поета, генія. Не одне покоління осмислює, оцінює цю знакову постать свого народу з позицій власного сьогодення, з потреби визначення векторів руху в майбутнє, з метою зрозуміти власну ідентичність. Завжди Шевченкове свято єднає всіх українців, незалежно від місця проживання. Твори великого українця відомі сьогодні в багатьох країнах світу. У багатьох українських містах проходять заходи, присвячені пам’яті Тараса Шевченка.

У КрНУ імені Михайла Остроградського з нагоди дня народження Т.Г. Шевченка кафедра українознавства організувала виставку студентських стіннівок «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій не забудьте пом’янути незлим тихим словом», а доцент кафедри Шабуніна В.В. провела літературну годину «Ми тебе не забули, Тарасе!», у якій активну учаcть взяли студенти спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та «Менеджмент соціокультурної діяльності». Студенти віддзеркалили різні аспекти життєвого і творчого шляху Кобзаря, пригадали його боротьбу, любов до Батьківщини та жертовність заради неї.

КрНУ