Головна>Новини
КрНУНовини

Візит науковців КрНУ до Католицького інституту мистецтв та ремесл у Нанті (Icam, Франція)
03.07.18
З 25 по 29 червня 2018 року в рамках «Угоди про співпрацю» між двома університетами відбувся візит делегації Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградськогоу складі професора, д.т.н.Саленка О.Ф. та директора центру міжнародної діяльності к.т.н., доц. Гладиря А.І. до Католицького інституту мистецтв та ремесл (Icam) у м. Нант (Франція).

Під час візиту науковців відбулися офіційні зустрічі з віце-президентом з міжнародного розвитку Icam паном Олів`є дю Бурбланк (Olivier du Bourblanc), менеджером Icam з навчального процесу та підвищення кваліфікації пані Фредерік Паск’є (Frédérique Pasquier), менеджером Icam з наукових досліджень у галузі матеріалознавства паном Ерве Ле Сурне (Hervé Le Sourne), керівником мовного центру Icam пані Женев`єв Бейнс (Geneviève Baines).

Після офіційної частини французька сторона запросила делегацію нашого університету взяти участь у роботі комісії з атестації студентів коледжу інжинірингу та технологій LOYOLA-ICAM, які прибули з індійського міста Ченнаї та впродовж одного місяця розробляли проект з відновлювальної енергетики на матеріально-технічній базі Icam.

У першій половині другого робочого дня професор О. Саленко прочитав двогодинну лекцію «Космічні технології: деякі аспекти функціонально-орієнтованого підходу», яка викликала неабияку зацікавленість у студентів та була позитивно оцінена французькими науковцями.

Завершився другий робочий день ознайомленням з матеріально-технічною базою університету та підведенням підсумків візиту. За результатами візиту досягнуто домовленості з керівництвом і співробітниками ICAM щодо розвитку співпраці у галузі наукових досліджень та продовження практики щорічного обміну студентами, узгоджено спільний план дій щодо реалізації програми подвійних дипломів та мовної підготовки українських студентів (знання французької мови є обов’язковою умовою навчання в Icam), заплановано візит-відповідь французьких колег до нашого університету.

Слід відзначити суттєву організаційну підтримку, надану українській делегації впродовж усього візиту колишнім учнем професора О. Саленка Олександром Балем, якій наразі працює в Icam.

Для довідки.

Icam (офіційний сайт – https://www.icam.fr/en) - це вища інженерна школа та постачальник бізнес-послуг для промисловості, яка була заснована у 1898 році та функціонує за трьома основними напрямками діяльності:
- вища освіта;
- професійно-технічна освіта;
- бізнес-послуги.

Вважається, що підхід до навчально-виховних програм в Icam надихається життям та діяльністю святого Ігнатія Лойоли, засновника руху єзуїтів у XVI столітті. Цей підхід полягає у навчанні шляхом контактів з реальними ситуаціями, у постійному аналізі набутого досвіду та піклуванні про оточуючих людей, незалежно від їхнього походження. Увагу студентів зосереджують на колективній роботі, етиці та соціальній відповідальності, що вважається ключовим фактором професійного та особистого розвитку.

Співпраця між КрНУ та Icam триває з 2012 року. За цей час налагоджено обміни студентами, зокрема з 2016 року до КрНУ щорічно прибувають французькі студенти для наукового стажування впродовж одного семестру. У 2018/2019 навчальному році вже заплановано стажування трьох студентів Icam в КрНУ.


КрНУ