Головна>Новини
КрНУ

Новини

Участь студента КрНУ в канадській урядовій програмі науково-дослідницьких стажувань студентів Mitacs Globalink Research Internship
07.08.18
Наприкінці липня 2018 року завершилося 12-тижневе стажування студента 3-го курсу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Антона Гладиря (спеціальність «Комп’ютерні системи та мережі») в рамках програми науково-дослідницьких стажувань українських студентів у Канаді Mitacs Globalink Research Internship Program.

Організація Mitacs є неприбутковою національною дослідницькою організацією, яка фінансує міжнародні програми досліджень та академічних обмінів для студентів, аспірантів та докторантів у партнерстві з університетами, промисловістю та урядом Канади.

Стажування Антона Гладиря проходило на базі Університету Макгілл (McGill University), найстарішого та найвідомішого університету Канади у м. Монреаль, провінція Квебек, під керівництвом професорів John Kildea та Laurie J. Hendren в рамках проекту «Opal – Oncology Portal and Application» (онкологічний портал і мобільний додаток) в Медичному центрі університету, який є одним з найбільших медичних закладів Канади.

У ході стажування Антон займався розробкою «дружнього» прикладного інтерфейсу користувача, який дозволяє у зручний спосіб хворим на рак пацієнтам отримувати доступ до інформації про їх лікування.

На офіційному сайті урядової канадської організації Mitacs опубліковано статтю про успішне стажування кременчуцького студента в McGill University:
https://www.mitacs.ca/en/impact/cancer-patients-receive-easy-access-treatment-information.

В статті зазначається, що новий мобільний додаток є зручним та простим у користуванні, він допомагає підвищити якість інформаційної підтримки онкологічних пацієнтів у Монреальському Медичному центрі при Університеті Макгілл. Додаток, який носить назву проекту та наразі використовується в пілотному дослідженні, надає пацієнтам доступ до плану свого лікування, результатів лабораторних досліджень, часу призначення процедур та освітніх матеріалів, що відповідають специфіці захворювання. Керівник стажування професор John Kildea відзазначає: «Стажування Антона у якості розробника у відділенні медичної фізики (McGill Medical Physics) нашого Медичного центру стало для нашої дослідницької команди величезною підтримкою. Створений ним розширений інтерфейс, який містить інформацію про пацієнтів, допоможе нам упорядкувати необхідні дані для медичних досліджень та дозволить пацієнтам дізнатися про стан їхнього здоров`я ще до зустрічі з лікарем, що заощадить час як пацієнтам, так і медичному персоналу. Зібрані дані дозволять провести дослідження порівняльної ефективності та визначити найбільш ефективні методи лікування пацієнтів. Це величезна допомога пацієнтам з онкологічними захворюваннями, які отримають можливість миттєвого доступу до своїх персональних даних з наданням лікарю проміжної інформації про ефективність лікування між відвідуваннями лікарень".


На фото: інтерн Антон Гладир (ліворуч) та професор JohnKildea (праворуч)

Антон Гладир ділиться своїми враженнями: «Проект Opal надає можливість лікарям більш якісно опрацювати інформацію про тенденції симптомів пацієнтів, а самим пацієнтам – можливість бути своєчасно почутими лікарями. Цей проект став успішним для мене не тільки тому, що він безпосередньо пов`язаний з напрямом мого навчанням в Кременчуцькому національному університеті. Насамперед він надав мені можливість отримати безцінний досвід роботи у згуртованій команді канадських дослідників.»

Результати роботи команди дослідників були представлені у формі постерної презентації та тез доповіді на міжнародній конференції Summer Student Research Day, яка була організована Дослідницьким інститутом Центру здоров`я університету Макгілл(RI-MUHC):
https://www.fourwav.es/view/870/abstracts/.

RI-MUHC – це всесвітньо відомий медико-біологічний і лікарський дослідницький орган Медичного Центру університету, який забезпечує динамічне багатопрофільне дослідницьке середовище та сприяє впровадженню наукових розробок, спрямованих на поліпшення здоров`я пацієнтів.

КрНУ