Головна>Новини
КрНУ

Новини

Першокурсники кафедри українознавства і французькі студенти відвідали Кременчуцький музей авіації та космонавтики
02.11.18

Пріоритетним напрямом виховної роботи кафедри українознавства є формування у студентів почуття патріотизму й національної свідомості. У рамках святкування Дня визволення України від фашистських загарбників 30 жовтня 2018 р. група БІС-18-1 разом із французькими студентами Полем Оггеро і Вільямом Кастелем відвідали Кременчуцький музей авіації та космонавтики.

Доцент кафедри українознавства кандидат історичних наук В. І. Саранча розповів про перший політ братів Райт, становлення авіації на теренах сучасної України, повітряних боях Першої світової війни, функціонуванні в Кременчуці у 1930-х рр. аероклубу. Студенти отримали інформацію про видатних українців-асів Другої світової війни - І. М. Кожедуба , Д. Б. Глінку, В. І. Боброва, І. Л. Бабака, П. А. Гнидо, І. Н. Степаненка та ін. Окрема експозиція музею присвячена дівчатам-льотчицям, які відважно воювали з ворогом, не зважаючи на свій юний вік.

Наших французьких гостей особливо зацікавила розповідь директора музею А. М. Бишенка про бойовий шлях винищувального авіаційного полку «Нормандія-Німан», фронтову дружбу радянських і французьких пілотів. У залі, присвяченому історії освоєння Космосу, П. Оггеро і В. Кастель згадали про політ на кораблі «Союз Т-6» першого французького космонавта Жан-Лу-Кретьєна. Захід закінчився вшануванням пам’яті вітчизняних авіаторів, які загинули під час Другої світової війни за свою рідну землю і свободу народів Європи.
КрНУ