Головна>Новини
КрНУ


Новини

Делегація Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського взяла участь у програмі «Відкритий світ»
02.11.18
Після однорічної перерви науковці Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ) знову беруть участь у програмі „Відкритий Світ”. Цього разу учасниками програми за темою «STEAM-освіта. Неформальна освіта» стали викладач кафедри туризму Марина Юріївна Білик і в недавньому минулому викладач кафедри ПОМФТО, зараз вчитель інформатики Кременчуцької загальноосвітньої школи №31, Світлана Сергіївна Відміч.

Програма перебування делегатів у США розпочалася з круглого столу в бібліотеці Конгресу у Вашингтоні, де учасники програми "Відкритий світ" обмінювались думками з експертами у галузі американської освітньої системи.

Засновник, керівник програми обмінів Університету Північної Кароліни Стів Флінн у своєму виступі акцентував увагу про дружні відносини між КрНУ і штатом Орегон.

Цікавий та інформативний був виступ керівника центру досліджень, почесного президента Американських рад з міжнародної освіти д-ра Дена Ю. Девідсона. Після цього делегати були запрошені на зустріч у конгресі США з сенатором Джеффом Мерклі (Jeff Merkley) та членом Палати представників Пітером Де-фазіо (Peter DeFazio).

На зустрічах було обговорено особливості фінансування вищих навчальних закладів, організації вступних компаній ВНЗ США, побудови навчального процесу та існуючих шляхів академічного обміну між навчальними закладами штату Орегон, Полтавщини та Закарпаття.
Наступний етап програми проходив з 13 по 23 жовтня в м. Роузбург, штат Орегон на базі Громадського коледжу Ампква (Umpqua Community College (UCC) www.umpqua.edu). В рамках даної частини відбулась значна кількість робочих зустрічей, під час яких кременчуцькі делегати ознайомилися з особливостями системи освіти у США, особливостями надання освітніх послуг у муніципальних коледжах, з джерелами фінансування та формами контролю поточних витрат, з особливостями розробки і затвердження навчальних планів, процесом набору студентів та персоналу коледжу, з інфраструктурою коледжу.

Програма перебування у Роузбурзі була дуже насиченою: делегати познайомились з особливостями системи коледжів для місцевих громад у США, їх фінансуванням, принципами розробки та супроводження програм для навчання. Крім того, самі делегати програми презентували свої міста, українську систему вищої освіти та життя в Україні.

Делегати відвідали спеціалізовану школу Фенікс в м. Роузбург (https://www.facebook.com/RoseburgPhoenix/). Школа була створена для дітей, які не можуть навчатися у звичайній школі з різних причин: за станом здоров’я, фінансовим станом батьків, діти, які мають проблеми зі спілкуванням, а також і з поведінкою.

Також делегати ознайомилися з роботою обласного відділу освіти (Douglas Education Service District (https://www.facebook.com/DouglasESD )). Регіональний директор Мелоді Корніш наголосила, що пріоритетними завданнями відділу освіти є вивчення актуальних для їхнього краю кваліфікації і започаткування профорієнтації необхідних спеціальностей вже зі школи. Окрім цього, відділ освіти організовує тренінги для викладачів, підтримує фінансування та грантові освітні програми.

Для наших освітян надзвичайно цікавим було вивчення американської моделі співпраці неурядових організацій та органів влади, державного та приватного секторів.

Найбільш цікавими серед зустрічей були відвідини он-лайн хімічної лабораторії (OSU), медичної лабораторії коледжу, лабораторії діагностики автомобілів Toyota, клубу робототехніки та знайомство з системою онлайн-освіти.

Делегати мали змогу побувати на підприємстві «Оrenco Systems», яка спеціалізується на випуску автономного обладнання для очищення каналізаційних відходів.

Надзвичайні теплі та зворушливі стосунки склалися з приймаючими родинами, у яких проживали делегати. Приймаючі родини – це родини американців-волонтерів, які добровільно, за власні кошти виявили бажання приймати гостей з іншої країни в себе дома. Така гостинність пояснюється прагненням дізнатися більше про Україну „з перших вуст", інколи – бажанням допомогти своїй громадській організації. Але, як виявилось, саме це "неофіційне" спілкування виявилось найкращим способом розвитку міжнародного взаєморозуміння та забезпечення співробітництва для спільної діяльності в майбутньому.

Довідково. Програма „Відкритий Світ” була заснована Конгресом США в 1999 році з ініціативи двох видатних учених і суспільно-політичних діячів Росії та США: академіка Дмитра Сергійовича Лихачова та директора Бібліотеки Конгресу США др-а Джеймса Біллінгтона. Із 2003 року програма „Відкритий Світ” поширена на Україну, а з 2009 року у програмі беруть участь представники нашого університету. Програма «Відкритий Світ” має на меті позитивно вплинути на учасників як з американської, так і з української сторони, забезпечуючи їх подальше зростання, розвиток ділових та особистих контактів та здійснення нових проектів.

КрНУ