Головна>Новини
КрНУ

Новини

В Україні сформовано Басейнову раду середнього Дніпра
05.11.18


Відповідно до Водного кодексу України, на основі принципів Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер 1992 р., Директиви 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 23.11.2000 р. 31 жовтня 2018 року в м. Києві на зборах заінтересованих сторін сформовано Басейнову раду середнього Дніпра у межах річкового басейну при впровадженні інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом. Головним завданням басейнової ради є спільна підготовка плану управління річковим басейном середнього Дніпра.


До складу Басейнової ради середнього Дніпра увійшло 84 особи, які представляють інтереси 9 областей – Київської, Житомирської, Черкаської, Полтавської, Вінницької, Кіровоградської, Чернігівської, Сумської, Дніпропетровської та м. Києва. Членами басейнової ради стали представники Регіональних офісів водних ресурсів, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, водокористувачів, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, що здійснюють діяльність у межах басейну середнього Дніпра або діяльність яких пов’язана з річковим басейном. Зокрема, від нашого міста до складу Басейнової ради середнього Дніпра увійшли начальник відділу екологічної безпеки Федюн О. М. і перший проректор КрНУ Никифоров В. В.


Головою Басейнової ради середнього Дніпра одноголосним рішенням зборів обрано Максименка В. М. – віце-президента компанії «Укрбудінвест», заступником голови – начальника Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра – Урупу М. М., виконавчим секретарем – заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра – Коновалову Н. М. Зборами було ухвалено проект Положення про басейнову раду. Засідання проводитимуть не менше двох разів на рік, наступне заплановано провести в першому півріччі 2019 року на Черкащині. Бажаємо членам новоствореної басейнової ради спрямувати усі зусилля для досягнення «доброго» екологічного стану водних ресурсів Дніпра, а також їх раціонального використання заради майбутнього України!КрНУ