Головна>Новини
КрНУ

Новини

ПІСЛЯ СУМЩИНИ - ВІННИЧИНА: ВІДБУЛОСЬ ДРУГЕ ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ РАДИ ПРОРЕКТОРІВ З НАУКОВОЇ РОБОТИ ЗВО ТА ДИРЕКТОРІВ НУ МОНУ
06.11.18


2 листопада на базі Вінницького національного технічного університету відбулось засідання Президії Ради проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ Міністерства освіти і науки України.

Участь у заході взяли заступник Міністра МОНУ Максим Стріха, генеральний директор директорату науки МОНУ Дмитро Чеберкус, директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОНУ Андрій Шевцов, керівний склад департаменту науково-технічного розвитку Міністерства, а також керівники Вінницької області та міста.

До ВНТУ прибули представники 24 закладів вищої освіти всіх областей України. Засідання провів голова Ради, проректор з наукової роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» Михайло Ільченко.

Відкрили засідання вітальним словом ректор ВНТУ Володимир Грабко, заступник Міністра МОНУ Максим Стріха, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, Голова Ради проректорів Михайло Ільченко.

У своїй промові Максим Стріха наголосив: «Очевидним є той факт, що майбутнє України залежить від того, яким буде розвиток науки в нашій державі. Всі ми розуміємо і віримо, що університетська наука є тим сегментом національної науки, яка покликана показати позитивну динаміку, дати швидкі, правильні та ефективні відповіді на виклики, які ставить перед нами час. Також це і найвищий ступінь інтеграції в загальносвітові процеси, які відбуваються сьогодні в науці. Зокрема, інтеграція до європейського дослідницького простору це не просто гасло, а практичні справи, адже наші науковці беруть участь у значній кількості міжнародних наукових проектів і, врешті, це значні кошти, які залучаються в українську науку».

Питання, які розглядалися на засіданні, сьогодні є край важливими для освітянської та наукової спільноти і були пов’язані із обговоренням Порядку проведення державної атестації закладів вищої освіти у частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності (доповідач – Максим Стріха), питань системи присудження наукових ступенів в Україні (доповідач – Андрій Шевцов), а також випуску другого видання збірника інноваційних розробок закладів вищої освіти України (доповідач – Михайло Ільченко).

КрНУ