Головна>Новини
КрНУ

Новини

Участь А. Г. Маркевича у Міжнародній програмі
09.06.09
З 23 квітня до 5 травня 2009 року начальник відділу міжнародних зв’язків КДПУ імені Михайла Остроградського А. Маркевич, у складі делегації програми «Відкритий Світ» по темі «Освіта», яку здійснює центр лідерства «Відкритий Світ» у співробітництві з організацією Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils), відвідав Сполучені Штати Америки.
Програма «Відкритий Світ» покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами, шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами та обмінятися досвідом, ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.
Під час візиту відбулися робочі збори та зустрічі української делегації з провідними фахівцями у галузі освіти, політиками, представниками державних та громадських установ Сполучених Штатів Америки.
Відбулися зустрічі з послом Джоном О’Кіфом (John O’Keefe), виконавчим директором програми «Відкритий Світ», паном Уільямом Ґріном Міллером, екс-послом США в Україне, старшим науковцем з питань політики в Центрі Вудро Уілсона (Woodrow Wilson Center), співголовою Ради Директорів Києво-Могилянської Фундації Америки; делегація відвідала презентацію «Огляд системи освіти в США» пана Скотта Флемінга, заступника директора «Чартвелл едюкейшин груп».
( зліва направо) Я. Лазур, М. Алмаші – Ужгородський Національний Університет, пан У.Г. Міллер - екс-посол США в Україні, А. Маркевич
Учасники програми «Відкритий Світ» ознайомилися з роботою наступних організацій:
- Академія розвитку через освіту, пані Поулін Передері (Pauline Perederii) та пані Стейсі Поллак (Stacey Pollack);
- Національний Фонд Миру, пані Джені Ґрір (Jenny Greer);
- Фундація Україна-США, віце-президент Фундації, пан Джон Кунь (John A. Kun).
Пан Карл Геррін (Carl Herrin), головний партнер Глобал едюкейшн солушенс, консультант Американських Рад з питань урядових відносин виступив з доповіддю на тему «Американська політична культура».
«Українська делегація в м. Вашингтон»
Делегати по програмі «Відкритий Світ» також були запрошені на прийом до Посольства України в США, на якому я представив Кременчуцький державний політехнічний університет імені Михайла Остроградського та передав інформаційні матеріали про наш університет раднику Повноважного Посла України в Сполучених Штатах Америки Олександру Александровичу.
На базі Umpqua Community College (UCC) Roseburg, Oregon наша група ознайомилася з системою вищої освіти в штаті Орегон, із системою фінансування освіти, правилами розробки та впровадження навчальних планів, роллю факультетів в закладах вищої освіти.
Відбулася зустріч із Президентом UCC, доктором Блейном Ніссоном (Blaine Nisson), під час якої було розглянуто можливість подальшої співпраці між UCC, Ужгородським національним університетом та Кременчуцьким державним політехнічним університетом імені Михайла Остроградського. Наша делегація ознайомилася із системою дистанційної освіти в UCC та відвідала сучасні лабораторії для підготовки медичного персоналу.
У вищій школі Розбурга нас ознайомили із системою шкільної освіти. Ми мали змогу зустрітися з директоркою, пані Карен Гойріголзарі (Karen Goirigolzarri), завучем і одночасно мером міста Розбург, паном Ларрі Річчем (Larry Rich); відвідали ряд занять та поспілкувалися зі школярами та викладачами; оглянули технічне оснащення цієї школи; нам була представлена робота кар’єрного центру, який допомагає школярам визначитися з планами на майбутнє.
Після вищої школи у місті Розбург, ми відвідали Юридичний факультет Орегонского Університету у місті Юджін, Орегон, (The University of Oregon) та мали нагоду поспілкуватися з викладачами та студентами цього факультету.
Знайомство із системою вищої освіти у Сполучених Штатах продовжилося у відділі міжнародного розвитку Державного Університету Орегону в Корваллісі (Oregon State University in Corvallis). На запрошення приймаючої сторони відбулася зустріч із мером міста Корвалліс Чарльзом Томлінсоном, представниками міської влади та екс-губернатором штату Орегон. Були обговорені питання співпраці міста та університету, питання міжнародної співпраці між Сполученими Штатами та Україною.
Були проведені круглі столи за участі проректорів, деканів і голів відділів UCC, Орегонського університету (Юджин), Орегонского державного університету (Корвалліс). Обговорювалися питання функціонування цих закладів у системі освіти Сполучених Штатів. З мого боку, багато уваги було приділено питанням співпраці між освітніми інституціями.
Майже на кожній зустрічі, на кожному круглому столі, я виступав з доповіддю, щодо системи освіти в нашій країні, та проводив презентацію Кременчуцького державного політехнічного університету імені Михайла Остроградського, з представленням інформаційних матеріалів, намагаючись залучити до співпраці якомога більше закладів та фахівців.
На завершення робочого візиту, були представлені та розглянуті ряд пропозицій і рекомендацій, спрямованих на установлення партнерських відносин між освітніми закладами Сполучених Штатів Америки та КДПУ імені Михайла Остроградського. Була укладена угода про створення консорціуму між Umpqua Community College, Ужгородським національним університетом та КДПУ імені Михайла Остроградського

«Підписання договору про співпрацю між Umpqua Community College, Ужгородським Національним Університетом та КДПУ імені Михайла Остроградського» (зліва направо) R. Tomlin - Vice President UCC, А. Маркевич - КДПУ, Я. Лазур – Ужгородський Національний Університет

«Скріплення угоди рукостисканням» (зліва направо) R. Tomlin - Vice President UCC, А. Маркевич - КДПУ, Я. Лазур – Ужгородський Національний Університет
Також під час візиту була досягнута домовленість про налагодження співробітництва між юридичними факультетами Ужгородського національного університету та КДПУ імені Михайла Остроградського.
Установлені контакти з представниками наступних організацій, щодо можливого залучення КДПУ до різних міжнародних проектів:
– Академія розвитку через освіту, пані Поулін Передері (Pauline Perederii) та пані Стейсі Поллак (Stacey Pollack);
– Національний Фонд Миру, пані Джені Ґрір (Jenny Greer);
– Фундація Україна-США, віце-президент Фундації, пан Джон Кунь (John A. Kun)
.
Вручення сертифікатів випускникам програми «Відкритий світ»
КрНУ