Головна>Новини
КрНУ

Новини

Шеститижневе стажування в Сполучених Штатах Америки
12.03.19
З 26 січня по 8 березня 2019 року представники Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Денис Загірняк та Андрій Гладир, які стали фіналістами висококонкурентного конкурсного відбору на грант зі стажування у сфері управління науковими дослідженнями, проходили наукове стажування в рамках Програми підтримки адміністрації університетів UASP (University Administration Support Program), організованої Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX (International Research & Exchanges Board), м. Вашингтон, США.

Програма UASP фінансується Корпорацією Карнегі в Нью-Йорку і передбачає повне фінансування шеститижневого навчання в Сполучених Штатах, а також можливість фінансування та технічної допомоги для проектів реформ в рідних університетах учасників після закінчення програми. UASP сприяє розвитку управління науковими дослідженнями в сфері вищої освіти в обраних університетах, надає можливість вивчення передового досвіду найкращих університетів США представниками університетів країн Африки та Східної Європи, визначених спонсором програми. Головною метою стажування є розробка та імплементація плану реформ у університетах учасників впродовж одного року з моменту завершення програми.

Україну представляли одразу два університети - КрНУ (доц. Гладир А.І., доц. Загірняк Д.М.) та Східноукраїнський національній університет імені Володимира Даля (ректор д.т.н., проф. Поркуян О.В.). Крім того, у програмі брали участь представники університетів Грузії (Ilia State University), Ефіопії (Addis Ababa University), Танзанії (University of Dar es Salaam), Гани (University of Gana), Уганди (Makerere University), Кенії (University of Nairoby), Сенегалу (University of Cheikh Anta Diop), Південно-Африканської Республіки (Rhodes University, University of Cape Town), Нігерії (University of Ibadan) – загалом 16 учасників.

Програма розпочалася з проведення однотижневого семінару у офісі IREX, що складався із серії тренінгів (21st Сentury Research Management, Research Governance, Research Ethics and Integrity, Enhancing Reputation and Visibility, Research Development and Career Support, Finding, Winning, Managing Sponsored Research, Crowdfunding, Knowledge Transfer, Intellectual Property).

Другий етап програми для кожного з учасників проходив у підібраному за професійними інтересами вищому навчальному закладі США. Університет штату Флорида (м. Таллахассі) став місцем стажування Андрія Гладиря, Університет Південного Мейна (м. Портланд) приймав Дениса Загірняка, а ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Поркуян О.В. досліджувала структуру управління Університету Вісконсин (м. Медісон). Загалом, 16 учасників програми відвідали 12 кращих вищих навчальних заклади Сполучених Штатів Америки.

Останній тиждень програми в офісі IREX у Вашингтоні був присвячений представленню та доопрацюванню розроблених учасниками програм впровадження реформ у сфері адміністрування наукової діяльності. Організаторами програми була проведена панельна дискусія «Краще разом?», на яку були запрошені представники бізнесу та виробництва, громадських організацій, посольств країн-учасників та навчальних закладів. На запрошення IREX до заходу долучився Перший секретар Посольства України у США Єгор Дубинський, який обговорив з організаторами програми та українськими науковцями перспективи подальшої міжнародної співпраці.

За результатами програми Андрй Гладир та Денис Загірняк набули членства у міжнародних професійних організаціях Society of Research Administration International та American Educational Research Association відповідно, узгодили з приймаючою стороною та учасниками програми план дій щодо подальшої міжнародної співпраці.

Довідка. IREX – це міжнародна некомерційна організація, яка розробляє та впроваджує програми, що орієнтовані на громадянське суспільство, освіту, гендерні питання, управління, лідерство, засоби масової інформації, технології та молодь.
КрНУ