Головна>Новини
КрНУ

Новини

Практика студентів КДПУ імені Михайла Остроградського в Німеччині
06.07.09
Із 16 до 28 червня 2009 року відбулася поїздка 15 студентів Кременчуцького державного політехнічного університету імені Михайла Остроградського (КДПУ) до Технічного університету Брауншвайг (Німеччина). Ця подорож була профінансована за рахунок стипендії Studienpraktika Німецької служби академічних обмінів (DAAD), яку ми намагалися здобути протягом декількох років. І, нарешті, остання спроба виявилася вдалою.

Стипендія передбачає подорож до Німеччини групи студентів 2-5 курсу, з одного факультету українського університету, під керівництвом викладача, з метою проходження практики у одному з ВНЗ Німеччини.

Під час практики студенти прослухали лекції з Технічної механіки, Моделювання мехатронних систем, Акустики. Ознайомилися із сучасними лабораторіями Інституту динаміки та коливань, Інституту промислового виробництва та іншими Інститутами Технічного університету Брауншвайг; відвідали мовний центр.

Студенти КДПУ були також запрошені на День Технічного університету – це свято, під час якого всі факультети презентують свої досягнення, розробки, інновації у науці, навчанні. Проводяться різноманітні вистави, конкурси, концерти, на які приходять усі охочі жителі міста. Цікаво відмітити, що, здебільшого, організацією та проведенням заходів до Дня університету займаються студенти, і вони з великим захопленням представляють різноманітні розробки, у яких самі, безпосередньо, і брали участь.

Уже вп’яте, під час Дня відкритих дверей, у Технічному університеті Брауншвайг проводиться дуже цікавий конкурс «MacGyver». За умовами цього конкурсу, студенти повинні продемонструвати прилади, які спроможні виконати заздалегідь запропоноване завдання.

У цьому році необхідно було, щоб установка накрила на стіл. Не зважаючи на те, що наші студенти мали тільки декілька днів на розробку та збірку цих пристроїв, нами було представлено одразу два прилади, один з яких виборов призове місце!

Переможці конкурсу MacGyver.
Студенти КДПУ мали дуже цікаві і пізнавальні екскурсії:
- до заводу Volkswagen (Wolfsburg), де мали можливість ознайомитися з повним циклом виробництва таких моделей автомобілів як Golf, Touran, Tiguan, що особливо важливо для студентів автомобільного факультету.
- до Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB) – національного інституту метрології, основною компетенцією якого є точне вимірювання часу. Окрім цього, PTB керує серверами часу для його розподілу в мережі Інтернет, а також займається машинами для підрахування голосів під час німецьких та європейських виборів.
- до DLR (німецького аерокосмічного центру) – це німецький державний науково-дослідницький центр в галузі аеронавтики та космосу. Його широкомасштабні дослідження та технічні розробки в галузі аеронавтики, космосу, транспортування та енергії інтегрується в державні та міжнародні спільні підприємства. Деякі студенти мали змогу випробувати сучасні розробки цього центру…, але це таємниця.
- до Phaeno (Wolfsburg) – дещо середнє між тематичним парком, технічним музеєм та лабораторією. У Phaeno знаходиться 250 експериментальних станцій (210 наукових і 40 художніх). Цей центр влаштований таким чином, що у ньому можна самостійно виконувати різноманітні досліди, знайомитися з науковими явищами та технологічними принципами.

Боротьба з гравітацією в Phaeno.
Вивчення магнітних властивостей в Phaeno.
Під час перебування на практиці у Німеччині, студенти мали змогу не тільки підвищити свій професійний рівень, оволодіти новими знаннями та вдосконалити німецьку мову, але і встигли познайомитися з історією та сучасністю міста Брауншвайг, відвідати багато цікавих місць, познайомитися із життям молоді у Німеччині.

Делегації КДПУ імені Михайла Остроградського був наданий дуже теплий та щирий прийом. За це потрібно висловити подяку керівникові Інституту динаміки та коливань, професору Г.П. Остермеєру та співробітнику цього інституту О. Голобородько, які брали безпосередню участь у підготовці та проведені літньої практики наших студентів у Німеччині.

Під час проходження студентами літньої практики, на запрошення Директора Інституту динаміки та коливань Технічного університету Брауншвайг проф. доктора Г. Остермейєра, до Брауншвайгу, з офіційним візитом, завітав ректор Кременчуцького державного політехнічного університету М. Загірняк. Під час свого перебування у Німеччині М. Загірняк мав багато зустрічей та розмов з професорами, фахівцями та президентом Технічного університету Брауншвайг Jürgen Hesselbach щодо розвитку співпраці між нашими закладами.

День Технічного Університету Брауншвайгу.
Сподіваємось, що літня практика в Технічному Університеті Брауншвайг (Німеччина) буде новим етапом у розвитку співпраці з цим навчальним закладом та стане доброю традицією для студентів КДПУ імені Михайла Остроградського.
На міській площі Брауншвайга.

Випробування автомобіля.
Пам`ятник вченому Гаусу.
КрНУ