Головна>Новини
КрНУ
Новини

Візит обдарованої молоді обласної наукової школи природничого профілю до КрНУ
05.09.19
П’ятого вересня 2019 року на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського було проведено ряд лабораторно-практичних занять для обдарованої молоді обласної наукової школи природничого профілю.

Так під керівництвом старшого викладача кафедри біотехнологій та біоінженерії Дігтяря Сергія Вікторовича учасники конкурсу Малої академії наук учнівської молоді опанували метод експрес-оцінки якості середовища з використанням представників ракоподібних як тест-об’єктів, а також засвоїли правила користування оптичним мікроскопом, отримання та компьютерної обробки мікрофотографій.

Також учні відвідали лабораторію кафедри галузевого машинобудування, де фахівці роз’яснили їм принцип дії електронного скануючого мікроскопа. Даний напрямок досліджень успішно очолює професор, доктор технічних наук Олександр Федорович Саленко.

У лабораторії екологічної біотехнології та біоенергетики доцент кафедри біотехнологій та біоінженерії, кандидат фізико-математичних наук Єлізаров Михайло Олександрович ознайомив школярів з новітньою перспективною технологією отримання біогазу на основі органічної речовини таких субстратів як активний мул очисних споруд, біомаса ціанобактерій та інших гідробіонтів, опалого листя і т.д. Пошук технологічних рішень у цьому напрямку зумовлений гостротою проблеми «цвітіння» водойм в регіоні.

КрНУ