Головна>Новини
КрНУ
Новини

Академічна мобільність представника Білостоцької політехніки в рамках NAWA
09.09.19
З четвертого по сьоме вересня 2019 р. у рамках програми академічної мобільності, що фінансується Національною агенцією академічних обмінів Республіки Польща (NAWA), представник польського закладу вищої освіти Білостоцька політехніка, заступник декана факультету електротехніки з наукових досліджень проф. Богуслав Бутрило (prof. Boguslaw Butrylo) відвідав Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.

Головною метою візиту був подальший розвиток наукової та академічної співпраці між університетами, яка була започаткована у травні 2017 року підписанням відповідної угоди про співпрацю.

В рамках візиту відбулися робочі зустрічі проф. проф. Богуслава Бутрило з ректором нашого університету проф. М. В. Загірняком, керівництвом інституту електромеханіки, енергозбереження та систем управління, представниками факультету електроніки та комп`ютерної інженерії. Особливу увагу польський науковець приділив вивченню наукового потенціалу навчально-наукових лабораторій електроенергетичного та електромеханічного профілів на кафедрах систем автоматичного управління і електропривода, систем електроспоживання та енергетичного менеджменту, електричних машин та апаратів. Також проф. проф. Богуслав Бутрило відвідав кафедри, що спеціалізуються на автоматизації та управлінні, а саме, кафедру автоматизації та комп`ютерно-інтегрованих технологій, кафедру автоматизації та інформаційних систем.

Проф. проф. Богуслав Бутрило високо оцінив новітні наукові розробки та потенціал науково-технічної бази нашого університету.

В українсько-польському центрі освіти, науки та культури КрНУ на зустрічі з науковцями інституту електромеханіки, енергозбереження та системи управління польський колега виступив з презентацією про Білостоку політехніку, розкрив специфіку та направленість наукової роботи свого факультету, окреслив перспективні напрями наукової та академічної співпраці між нашими університетами. Це, насамперед, програми, що фінансуються Національною агенцією академічних обмінів Республіки Польща (NAWA), Європейським Союзом (Erasmus+) та українсько-польські проекти, що фінансуються згідно з Договором між Урядом України та Урядом Республіки Польща про співробітництво в сфері науки та технологій, Угодою про співробітництво у сфері культури, науки і освіти, відповідно до Спільної програми науково-технологічного співробітництва МОН України та NAWA.

На завершальній зустрічі з ректором нашого університету проф. Богуслав Бутрило висловив задоволення результатами свого візиту та підкреслив зацікавленість факультету електротехніки Білостоцької політехніки у збільшенні кількості спільних наукових проектів, академічних обмінів. Польським колегою було відзначено, що під час робочих зустрічей з заступником директора ІЕЕСУ доцентом Ю. В. Зачепою були обговорені кроки щодо запровадження спільної магістерської програми подвійних дипломів для українських студентів. Ця робота буде продовжена підчас робочого візиту доц. Ю. В. Зачепи до Білостоцької політехніки вже цього місяця.

КрНУ