Головна>Новини
КрНУ
Новини

Захід присвячений ювілею письменника Івана Котляревського
04.10.19


Цієї осені минуло 250 років відтоді, коли в Полтаві 9 вересня у родині канцеляриста магістрату народився визначний український письменник Іван Котляревський. Для того щоб відзначити цю ювілейну дату та вшанувати пам`ять нашого славетного земляка 1 жовтня студенти зібралися у актовій залі КрНУ.

Завдяки ведучим заходу Владиславі Данилейко (ФПГСН) та Костянтину Тарану (ІМіТ) глядачі змогли ненадовго зануритися у ті часи, коли жив та творив Іван Котляревський, щоб краще зрозуміти його постать та гідно оцінити літературну творчість.

Після короткого бібліографічного дискурсу ведучі розповіли про три найвідоміших твори митця: водевіль «Москаль-чарівник», п’єсу «Наталка Полтавка» та поему «Енеїда». У цьому їм допомагали творчі колективи нашого університету.

Так, учасники Народного театру-студії «Лілея» та Народної студії хореографії та пластики «На межі поміж» показали власну інтерпретацію п’єси «Москаль-чарівник».

Доцент кафедри психології, педагогіки та філософії, начальнику відділу культурно-масової роботи Тамара Миколаївна Плаксій зачарувала слухачів своїм виконанням пісні Наталки з опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» А студентка Анна Палієнко (ФПН) разом з ведучими відтворили фрагмент «Енеїди» по ролям у супроводі анімаційного фільму на медіа екрані. Глядачі із захопленням спостерігали за цим дійством на сцені, поринаючи у цю атмосферу.

Під час підготовки до святкування ювілею Котляревського кафедрами філології та видавничої справи і гуманітарних наук, культури і мистецтва серед студентів було проведено вікторину «Чи знаєте ви творчість Івана Котляревського?». Студенти жваво відгукнулися і наприкінці заходу були оголошені та нагороджені переможці:

1. Світлана Пустовіт (БІС 19-1)
2. Діана Кривошапка(БІС 19-1)
3. Валерія Лактіонова(БІС 19-1)
4. Людмила Рябенька (ЖУР-17-1)
5. Ганна Песиголовець (ЖУР-17-1).
Захід закінчився рядками Тарас Шевченко з поезії «На вічну пам`ять Котляревському», де він пророкує Котляревському вічну славу:

Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди,
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть.

КрНУ