Головна>Новини
КрНУ
Новини

Круглий стіл «Об’єднання теорії та практики – запорука підвищення готовності оперативно-рятувальних підрозділів до виконання дій за призначенням»
04.11.19


24 жовтня 2019 року в Національному університеті цивільного захисту України відбувся Круглий стіл, у якому взяли участь Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), Національний університет цивільного захисту України (НУЦЗУ), Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського (КрНУ), Інститут сцинтиляційних матеріалів (УСМА) Національної академії наук України та виробники продукції протипожежного призначення та індивідуального захисту.

На заходіобговорювалися актуальні проблеми розвитку вищої галузевої освіти України на основі сучасних форм інтеграції науки, навчання і виробництва, а також можливостірозширення наукових зв’язків між українськими та зарубіжними фахівцями через обмін науковими доробками та досягненнями.

Робота круглого столу проводилась за трьома напрямками:
1. Проблемні питання організації служби та професійної підготовки в ДСНС України.
2. Оцінка застосування сучасних засобів та способів для гасіння пожеж та ліквідацій наслідків надзвичайних ситуацій.
3. Проблемні питання створення та використання сучасної пожежної та аварійно-рятувальної техніки, оснащення та засоби індивідуального захисту в Україні.

Д.т.н., професор, директор ІЕЕСУ Чорний О.П. та к.т.н., доцент кафедри САУЕ Зачепа Ю.В. взяли участь у засіданні круглого столу в секції «Об’єднання теорії та практики – запорука підвищення готовності оперативно-рятувальних підрозділів до виконання дій за призначенням» й презентували власні напрацювання з науково-дослідницької теми «Розробка та дослідження автономних джерел енергопостачання для умов бойових дій та ліквідації аварій техногенного характеру», яка виконується в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського.


З доповіддю «Формовані автономні джерела енергопостачання для умов бойових дій та ліквідації аварій техногенного характеру» виступив проф. Чорний О.П.


Учасники круглого столу обговорили актуальність і важливість технічних рішень, запропонованих нашими науковцями, зазначили необхідність їх упровадження для підвищення рівня готовності підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.Розглянули можливості технічного переоснащення оперативно-рятувальних служб з урахуванням адаптації до змін у суспільстві та у сфері сучасного виробництва, визначили шляхи подальшої взаємодії та співпраці задля підвищення ефективності підготовки майбутніх фахівців як у закладах вищої освіти, так і в опертивно-рятувальнихпідрозділах ДСНС України.


КрНУ