Головна>Новини
КрНУ
Новини

Урочисте вручення премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік
14.02.20
13 лютого відбулось урочисте вручення премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік. Захід проходив за участі Президента Володимира Зеленського, Міністра освіти і науки України Ганни Новосад, а також інші члени Уряду в приміщенні Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Очільник держави оглянув експозицію Фонду Президентів України та особисто вручив лауреатам премії свідоцтва й нагрудні знаки. «Я радий сьогодні відзначити українських вчених державними преміями. Я неодноразово казав і повторюватиму: найцінніше, що є в України, – це наші люди. Їхній розум, таланти, креативність та працьовитість. І це доводять наші науковці», – сказав Володимир Зеленський під час зустрічі. Він зазначив, що лауреатами цьогорічної премії стали 40 наукових робіт у сферах інфраструктури, енергетики, оборони, сільського господарства, медицини, екології, кібербезпеки тощо. Глава держави зазначив, що українці здійснили вагомий внесок у багато сфер – від підкорення космосу до ІТ-технологій, і сьогодні треба зробити все, щоб наші вчені змогли реалізувати себе не у Кремнієвій долині, а на рідній землі. Для цього потрібна підтримка і держави, і приватного сектору.

Під час свого виступу, Міністр освіти і науки Ганна Новосад зазначила, що нашій системі управління та фінансування науки загалом потрібен «ремонт». «Сьогодні, на жаль, наука не просто фінансується часто за залишковим принципом, а й наявні ресурси розподіляються неефективно. Це потрібно змінювати», – підкреслила Ганна Новосад під час свого виступу.

Премію Президента України за роботу «Енергоефективні електротехнічні комплекси з моніторингом та керуванням робочими параметрами» отримали молоді науковці нашого університету: Костенко А. В. – к.т.н., ст. викл., Малякова М. С. – к.т.н., ст. викл., Мельников В. О. – к.т.н., доц. (Указ Президента України від 13.12.2019 №903/2019).

Вітаємо наших молодих науковців та зичимо подальших успіхів і наукових здобутків!

КрНУ