Головна>Новини
КрНУ
Новини

Пізнаємо Європу разом: брейн-ринг без кордонів
11.03.20
10 березня 2020 р. доценти кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Саранча В. І. та Шабуніна В. В. провели брейн-ринг «Пізнаємо Європу разом», під час якого студенти 1-3 курсів спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Менеджмент соціокультурної діяльності» мали можливість поспілкуватися зі студентом за обміном із Франції – Ле Мер Валантеном, розширити знання з історії та культури Франції, дізнатися про освіту в Європі та життя й дозвілля французької молоді.

Як з’ясувалося, Валантен родом із невеличкого містечка Комп’єнь (Compiègne), що розташоване на півночі Франції в регіоні Пікардія. До речі, на відстані 65 кілометрів на південний схід від Комп’єня знаходиться Ам`єн, а в 71 кілометрі на північний схід –Париж. Студентам цікаво було дізнатися, що через місто протікає річка Уаза, а поблизу міста Комп’єнь розташований великий Комп`єнський ліс, біля якого був побудований королівський палац. У палаці сьогодні знаходяться відразу три музеї: музей Другої імперії, музей старовинних автомобілів і музей імператриці.Під час діалогу з гостем англійською мовою студенти дізналися про пам’ятки архітектури, якими відоме рідне місто Валантена, зокрема про ратушу Комп`єні, побудовану в готичному стилі за Людовіка XII. У ній розміщується муніципалітет, а поруч із ним - музей статуетокіз колекцією військових фігур, макетів боїв з часів Стародавньої Греції до Другої світової війни. Вона по праву вважається найбільшою в світі.

Українські студенти запитували також про моду, образотворче мистецтво й кінематограф Франції, особливості французького менталітету, працевлаштування молоді, враження від України та Кременчука. Не залишилися поза увагою питання національної кухні, звичаїв і культурних традицій. Під час чаювання студенти ділилися мріями та планами на майбутнє. Валантен виявився відкритим і комунікабельним – із задоволенням розповідав про свою родину, батьків, братів і сестру, захоплення музикою і спортом, про навчання і друзів.

Особливо присутнім сподобалася інтелектуальна гра, в якій всі охочі змагалися з Валантеном у знанні музики, літератури та архітектурних пам’яток Франції. Боротьба була запеклою – ніхто не хотів поступатися жодним балом. Час сплив непомітно. Валантен із задоволенням погодився долучитися до майбутніх заходів кафедри, зокрема відвідати Кременчуцький музей авіації та космонавтики і Кременчуцьку міську художню галерею.

Зустріч є справді цікавим заходом, що сприяє міжкультурній комунікації та особистісному розвитку.


КрНУ