Головна>Новини
КрНУ

Новини

Візит делегацій з Каліфорнійського Університету (США) та Університету Матей Бела (Словацька Республіка).
05.10.09
24 січня 2009 року між факультетом природничих наук Матей Бела університету (м. Банська-Бистриця, Словацька Республіка) і факультетом природничих наук Кременчуцького державного університету імені Михайла Остроградського було підписано міжнародний договір про співпрацю.
З 22 по 27 вересня 2009 в рамках цього договору Кременчуцький державний університет відвідала словацька делегація в складі доцента Романа Алберти, заступника декана природничих ресурсів з іноземного співробітництва, доцента Марека Дрімала, заступника декана із розвитку та доцента Еви Штрбової.
Студенти та викладачі кафедри екології з великою зацікавленістю прослухали лекції Марека Дрімала «Вплив забруднення довкілля на здоров’я населення в Словацькій Республіки», та Еви Штрбової «Зв’язок між змінами клімату та популяціями комах в регіоні Високих Татр». Також словацькі колеги ознайомили викладачів кафедри екології з екологічним станом Словацької республіки, особливостями навчального процесу в університеті Матей Бела. Під час спілкування співробітники кафедри екології презентували для гостей наукові дослідження, розробки, інновації у навчанні, обговорили напрямки подальшого співробітництва.
Заступник декана факультету Роман Алберти запросив молодих учених Кременчуцького університету прийняти участь у конференції молодих учених Матей Бела університету, яка відбудеться в квітні 2010 року.

24-27 вересня 2009 до університету також завітала делегація із Університету Каліфорнії в Девісі (США) у складі професорів Еда Льюїса та Харрі Кая та аспірантки Аманди Гадсон. Професор Харри Кая прочитав для викладачів та студентів Кременчуцького державного університету лекцію «Екологія та застосування ентомопатогенних нематод у Каліфорнії та Південній Америці» .

Учасники словацької та американської делегацій здійснили цікаву екскурсію водною територією природного парку «Кременчуцькі плавні», де ознайомилися з представниками флори і фауни, які є типовими для регіону Центральної України, відвідали Мазепин Яр (с. Григоро-Бригадирівка), де мали можливість поринути в атмосферу Запорізької Січі і українського села тих часів, взяли участь у козацьких розвагах, покуштували українські страви.

Крім цього, іноземні гості з задоволенням прийняли участь у святкуванні Дня факультету управління, де були приємно вражені талантами студентської молоді.
Сподіваємося, що відвідання словацькою та американською делегаціями Кременчуцького державного університету слугуватиме розвитку міжнародної діяльності нашого університету та започаткує нові наукові напрямки досліджень в сфері екології, сталого розвитку, змін клімату та менеджменту.

Професор кафедри екології В.В. Підліснюк,
доцент кафедри екології І.О. Солошич

КрНУ