Головна>Новини
КрНУ


Новини

Наш університет ПЕРШИЙ на Полтавщині за рейтингом "ТОП-200 Україна" - 2020
07.07.20


Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» (http://www.euroosvita.net/) у партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (http://ireg-observatory.org/en/) представив 14-ий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2020».

При складанні цьогорічного рейтингу експерти взяли до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, узагальнені міжнародною Конференцією IREG (Bologna, Italy, 2019), та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 2006):
− відкритість, прозорість і незалежність ранжування університетів (застосовано лише дані прямих вимірів, виставлені на відкритих вебресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ);
− всебічність і багатогранність діяльності університетів (оцінено за більш широкою базою показників порівняно з відомими рейтинговими системами).

Таким чином, цьогорічний рейтинг українських університетів розраховувався за десятьма показниками, шість із яких є міжнародними (QS World University Rankings, Scopus, Webometrics, UniRank, Google Scholar Citations та участь у програмах Європейського Союзу Erasmus+), чотири – національними (результати Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів наукових робіт 2018/2019, стипендії Президента України і Кабінету Міністрів України для молодих вчених, Кількість отриманих патентів вченими університету в 2019 р. та середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами і середнім конкурсним балом у 2019 році).

За результатами рейтингу наш університет, як і минулого року, посів 38 місце з 200 ЗВО України. Це стало можливим завдяки значному росту у рейтингу Scopus (індекс Гірша збільшився за рік на п’ять одиниць) та здобуткам молодих науковців і студентів КрНУ у ІІ турах Всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт. Серед ЗВО Полтавщини КрНУ став першим, випередивши найближчих конкурентів, зокрема Українську медичну стоматологічну академію (44 місце),Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (92 місце), Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка (95 місце), Полтавський університет економіки і торгівлі (117 місце) та Полтавську державну аграрну академію (123 місце).

У непростих конкурентних умовах сьогодення дуже важко вибороти високе місце, ще важче − його втримати. Досягнення студентів, викладачів і науковців університету підтверджують зайняту позицію, адже стабільність – це ознака досвіду. Вітаємо науково-педагогічних працівників нашого університету з видатним досягненням. Зичимо творчих успіхів, натхнення і подальших звершень на освітянській і науковій ниві!

повна версія: http://euroosvita.net/index.php/?category=11&id=6556

КрНУ