Головна>Новини
КрНУ


Новини

Участь представників КрНУ, що є бенефіціаром проєкту dComFra, у національному опитуванні та інтерв’ю щодо впливу Програми ЄС ЕРАЗМУС+ на структурні проєкти з розвитку потенціалу вищої освіти
13.07.20

У зв’язку з підведенням підсумків та вивченням досвіду Програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ (2014-2020 рр.), маючи на меті створення нової Програми на наступний семирічний цикл (2021-2028 рр.), Європейська Комісія проводить дослідження щодо впливу Програми на структурні проєкти з розвитку потенціалу вищої освіти в країнах – партнерах ЄС. Метою таких проектів є зміна умов для розвитку сектору вищої освіти країн, зокрема України та регіону Східного Партнерства.

У межах зазначеного дослідження 10 липня 2020 року представники нашого університету – професор кафедри обліку і фінансів Загірняк Д. М. та в.о. директора центру міжнародної діяльності Гладир А.І. – брали участь у національному опитуванні та інтерв’ю у форматі фокус-групи (12:45-14:15) через Інтернет-платформу на базі наданого проектом dComFra обладнання у приміщенні Офісу цифрових компетентностей університету.


До опитувань та інтерв`ю також були запрошені представники інших ЗВО-бенефіціарів проєктів CBHE з розвитку потенціалу вищої освіти (студенти, викладачі, адміністративний персонал), а також представники відповідних міністерств, Національного Еразмус+ офісу в Україні (НЕО) та агентств у сфері вищої освіти.

Комунікація відбувалась англійською мовою. Проведення заходу та технічну підтримку забезпечував консорціум SPHERE, уповноважений EACEA (European Commission and the Executive Agency for Education, Audio-visual and Culture).

Питання, що ставилися учасникам опитування, були спрямовані на дослідження рівня поінформованісті стейкхолдерів щодо реалізації структурних проектів в Україні, розуміння безпосередніми виконавцями структурних наслідків та факторів впливу CBHE-проєктів на національному рівні.

Представники нашого університету розповіли учасникам про структурні зміни, які вже відбуваються та мають відбутися по завершенню проекту dComFra на регіональному та національному рівнях. В.о. директора ЦМД Андрій Гладир представив основні досягнуті консорціумом dComFra результати – розробку нормативно-правових документів (Рамкової структури цифрових компетентностей, Кваліфікаційних Профілей), створення Національної цифрової коаліції, відкриття мережі офісів цифрових компетентностей у Києві, Харкові, Чернівцях, Покровську та у Кременчуці.

В рамках заходу, крім аналізу національного рівня впливу проєктів Еразмус+, відбулося обговорення ідей щодо майбутньої Програми Еразмус та можливих форм реалізації співпраці. По завершенню організатори заходу подякували усім учасникам за участь та особистий внесок у дослідження на основі досвіду щодо впливу ЕРАЗМУС+ в Україні, що має надзвичайно важливе значення для Європейської Комісії у прагненні розробити нову Програму.


All the costs related to the project implementation are funded through a grant from the European Union Erasmus+ Program, line КА2: Capacity building in Higher Education for the current project “Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens”, 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2CBHE-SP.

The European Commission`s support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
КрНУ