Головна>Новини
КрНУНовини

Науковці КрНУ готують ювілейне видання до 100-річчя університету
18.02.21

У 2021 році Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського (КрНУ) відзначатиме 100-річчя. До цієї знаменної дати науковці університету готують ювілейне видання. Робоча назва книги – «100 років на шляху визнання» (назва може бути змінена). Головний редактор – ректор університету Михайло Загірняк, відповідальний редактор – Валентина Сергієнко. Робота над макетом триватиме до кінця квітня. Випуск запланований на травень.

Перший етап роботи над книгою – збір інформації – щойно завершений. Два інститути і чотири факультети (27 кафедр) та 6 структурних підрозділів подали редакційній колегії матеріали про свою історію та сучасний стан справ. Ця інформація стане основою найбільшого розділу книги – «Освітня діяльність інститутів, факультетів».

Ще один чималий розділ – «Десятиліття великих змін» – міститиме інформацію про найважливіші здобутки та наукові розробки університету за останні 10 років (2010-2020рр.). Читачі дізнаються, яка науково-дослідна робота проводилась у згаданий період, які новітні технології застосувались у навчальному процесі. А також – як розвивалося міжнародне співробітництво університету з іноземними вишами.

Історичну довідку – розділ «Становлення вищої освіти у Кременчуці» – готує доцент Алла Лушакова (кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва). Розділ міститиме інформацію про те, коли у Кременчуці з’явилися перші виші та як КрНУ став їхнім правонаступником – а також яким чином ці події стали підґрунтям для святкування 100-річчя університету.

Рішення про святкування 100-річчя КрНУ вчена рада університету ухвалила 20 жовтня 2020 року. На засіданні вченої ради був присутній мер Кременчука Віталій Малецький. Він зазначив, що така ювілейна дата – визначна подія не лише для університету, а й для міста, і пообіцяв підтримку з боку міської влади.

28 січня у Верховній Раді зареєстрували проект «Постанови про відзначення 100-річчя з часу заснування Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського у 2021 році» (з/п № 4666). Автор проекту постанови – кременчужанин, народний депутат Олексій Мовчан (150-й виборчий округ). 29 січня документ передали до профільних комітетів Верховної Ради. Станом на 1 лютого він перебуває на розгляді у комітетах. Нардеп Мовчан у проекті постанови пропонує урочисто, на державному рівні, відзначити 100-річчя КрНУ, а Міністерству фінансів забезпечити фінансування урочистих заходів. Національному банку пропонується випустити ювілейну монету та пам’ятну медаль на честь 100-річчя КрНУ.
КрНУ