Головна>Новини
КрНУНовини

КрНУ і університет Марії Кюрі-Склодовської (Польща) домовились про підготовку угоди про співпрацю
23.02.21

23 лютого відбулася зустріч науковців Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського (КрНУ) та університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща). Сторони домовились про підготовку угоди про співпрацю. Розробку проекту угоди доручили міжнародним відділам українського та польського ЗВО. В перспективі мова йтиме про співпрацю у сфері міжнародних обмінів, студентської наукової та освітньої діяльності, підвищення професійної кваліфікації та дистанційної освіти.

Зустріч пройшла в режимі відео-конференції в офісі цифрових компетенцій КрНУ. Технічне забезпечення заходу здійснював Центр міжнародної діяльності КрНУ – він же займався організаційними питаннями.

Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського представляли перший проректор. д. біол. н. Володимир Никифоров та проректор з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій к.т.н. Сергій Сергієнко.

Від університету Марії Кюрі-Склодовської участь у зустрічі узяли:

Проректор з науки та міжнародного співробітництва проф. Вєслав Грушецький ( prof. dr hab. Wiesław Gruszecki);

Проректор зі справ студентства проф. Дорота Колодинська (prof. dr hab. Dorota Kołodyńska);

Проректор з розвитку та економічної співпраці проф. Збігнев Пастушак (prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak)

Перший проректор КрНУ Володимир Никифоров подякував польським колегам за участь у зустрічі та висловив сподівання на плідну працю:

– Наш навчальний заклад найбільше уваги приділяє саме співпраці з польськими ЗВО. Після того, як ректор нашого університету та Генеральний консул Польщі підписали меморандум*, наші контакти з польськими колегами стали ще активнішими. Наразі існує дуже багато наукових та освітніх напрямів, за якими ми могли б успішно співпрацювати. Ми дуже вдячні польським колегам за цю зустріч і сподіваємося на плідну співпрацю, – сказав Володимир Никифоров.

(меморандум* – у березні 2014 року під час зустрічі Генерального консула Республіки Польщі пана Яна Граната та ректора КрНУ Михайла Загірняка сторони підписали Меморандум про співпрацю між Генеральним консульством і КрНУ)

Проректор з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій Сергій Сергієнко розповів польським колегам про роботу створеного у КрНУ Центру підвищення кваліфікації і професійної адаптації та університетську систему дистанційного навчання.

Начальник Центру міжнародної діяльності КрНУ к.т.н. Андрій Гладир повідомив про активну співпрацю з польськими вишами та про діяльність створеного у КрНУ Українсько-польського центру освіти, культури та науки.

Польські науковці подякували за організовану спільними зусиллями зустріч та розповіли про свій навчальний заклад.

Університет Марії Кюрі-Склодовської – найбільший державний класичний університет у Східній Польщі. Заснований він 23 жовтня 1944 року у Любліні. Наразі у навчальному закладі діють 12 факультетів, студентів навчають за 250 спеціальностями. Протягом року в університеті за програмою обмінів навчаються 1900 студентів-іноземців.

Також на заході виступив Андрій Мельник – заступник директора КП «Інститут розвитку Кременчука». Зустріч польських та українських науковців відбулася зокрема і за сприяння Інституту розвитку Кременчука та особисто Андрія Мельника.

У підсумку зустрічі представники Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського та університету Марії Кюрі-Склодовської домовились про підготовку проекту міжуніверситетської угоди про співпрацю. Розробку проекту доручили міжнародним відділам обох університетів. Планується, що наступною буде вже зустріч ректорів, на якій вони і підпишуть угоду про співпрацю.

КрНУ