Головна>Новини
КрНУ


Новини

Добровольці подарували студентам КрНУ світлини з Майдану
24.02.21

Сьогодні, 24 лютого, Саша Сердюк та голова «Спілки ветеранів добровольців України» Юрій Крамаренко передали студентам КрНУ фотоматеріали часів Революції Гідності. Світлини зроблені учасниками подій на Майдані. Захід відбувся в рамках всеукраїнського фотопроекту «Янголи у камуфляжі». Фотографії експонуватимуться у читальній залі університетської бібліотеки. Виставка буде постійно діючою.

Гості поспілкувалися зі студентами. Ветеран АТО Юрій Крамаренко розповів, що проект «Янголи в камуфляжі» він разом із побратимами започаткував, щоб зберегти пам’ять про людей, які боронили і боронять Україну. Проект вже набув масштабів всеукраїнського, фотовиставка побувала у Києві, на Західній Україні, у Полтаві.

Університету доброволець передав фотографії для створення постійно діючої експозиції. Ці світлини зробили учасники подій на Майдані – Олександр Тимошенко та Олександр Зінченко, а також відомий український військовий фотокореспондент Мстислав Чернов.


Фотоматеріали експонували у читальному залі університетської бібліотеки


Майдан, 2013 рік.


Герой України Ігор Сердюк на Майдані. Фото зробив його кум Андрій Тирса.


Майдан, 2013 рік.


Ось що Юрій Крамаренко розповів про мету фотовиставки:

– Ми зустрічаємось з дітьми, з молоддю, і розповідаємо про події, які відбулися в державі під час Революції Гідності. Розповідаємо про те, що ми хотіли тоді змінити устрій в державі, боролися проти нахабства та безкарності суддів та чиновників. Я все це відчув на власному досвіді ще з 2009 року, тому брав участь у подіях на Майдані, а у 14-му, коли напали росіяни, пішов боронити нашу державу.

– Де служили?

– У добровольчому батальйоні ОУН, у Пісках, у 15-му отримав поранення, тяжку контузію, врятували мене медики Правого сектору – не дочекавшись закінчення обстрілу, вони під вогнем витягли мене звідти. Я своїм життям завдячую саме медикам, якби вони злякалися і не пішли під кулі, я б з вами вже не говорив. Потім, коли лікувався вдома, виникла така ідея створити фотовиставку про військових медиків і взагалі про всіх, хто пішов боронити нашу Батьківщину. Ми хочемо показати дітям, що у нас є справжні герої, якими вони можуть пишатися. Що це реальні люди, які живуть поруч, про них лише треба дізнатися.

– Де експонувалися ваші «Янголи у камуфляжі»?

– Ми до цього підійшли нестандартно, ми не виставляємо роботи у галереях, а працюємо з дітьми – беремо навчальний заклад, домовляємось і привозимо туди фотовиставку. А потім складаємо графік – щоб усі діти від 6 до 11 класу прийшли і подивилися світлини. І не просто подивилися, ми з ними там спілкуємося, розповідаємо про Революцію Гідності, відповідаємо на запитання. Це треба робити, бо інакше хто боронитиме нашу державу?!

Частину фотографій, які дісталися у подарунок університету, передала Саша Сердюк – дочка кременчужанина, Героя України, Героя Небесної Сотні Ігоря Сердюка.

Саша – випускниця КрНУ. Вона розповіла, чому вирішила долучитися до «Янголів у камуфляжі»:

– До мене звернувся пан Юрій, ми дуже гарно поспілкувалися, він розповів, чим вони займаються, запитав, чи можна узяти наші фотографії? Я погодилась, бо зрозуміла, що це за проект. Пан Юрій розповів, чому потрібно проводити таку інформаційну роботу саме з молоддю. І коли він запросив мене сьогодні прийти до університету, я погодилась, мені самій дуже хотілося тут побути, побачити, як реагує молодь, які у них є запитання, як вони ставляться до подій на Майдані, до Революції Гідності.

– Ви вперше на такій зустрічі?

– Так, раніше не бувала ані у школах, ані ще десь.

– Що скажете після зустрічі?

– Я вважаю, що це треба робити, треба приходити і розповідати, показувати фото, бо якщо цього не буде, молодь може самостійно і не зацікавитися цією темою або взагалі багато чого не знати.


Квіти на прощання.

КрНУ