Головна>Новини
КрНУНовини

У галереї Юзефович відкрилась персональна виставка студентки КрНУ Олександри Антоненко
15.03.21

У галереї Наталії Юзефович відкрилася виставка робіт студентки другого курсу Олександри Антоненко (дизайн, група ДЗН-19-1(1), кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва). Назва експозиції – «Жінки, які надихають». Автор представила 23 роботи – переважно це портрети відомих жінок, розпис по тканині та розпис предметів одягу. Тут можна побачити і портрет королеви Єлизавети, і розписані вручну тренчі та куртки. Виставка триватиме до 9 квітня.

Олександра закінчила міську художню школу, свого педагога Людмилу Будіну називає найкращим викладачем у світі. Наразі опановує в університеті спеціальність дизайнера, займається розписом по тканині та художнім розписом предметів одягу і аксесуарів – вважає, що за цим напрямом майбутнє.

Свою першу персональну виставку Саша підготувала за місяць – в експозиції представлені лише нові роботи, написані вони протягом місяця. Такий темп довелося узяти, бо пропозиція щодо виставки надійшла несподівано. Ось що розповіла дівчина:

– У міських галереях дуже велика черга, треба чекати кілька років, я чекала своєї черги майже рік, а потім мені зателефонували з галереї і запропонували зробити виставку у березні, до жіночого свята. Спершу ми обирали між двома темами – еволюція жінки і жінки, які надихають. І все-таки зупинилися на жінках, які надихають. У мене тут багато таких жінок. Венера і Нефертіті показують нам, якими були жінки колись, а Оля Полякова – які жінки зараз.


Майстриня розповідає маленьким відвідувачам про жінок, зображених на полотнах


Олександра та її героїні – королева Єлизавета ІІ, Оля Полякова та Вєрка Сердючка

Саша розповіла, чому до її колекції жінок, які надихають, потрапили королева Єлизавета ІІ та Вєрка Сердючка і Оля Полякова:
– Я обирала тих, чиї риси мені найбільше подобаються. Виставка називається «Жінки, які надихають», а Вєрка Сердючка – це чоловік Андрій Данилко, але образ, який він створив, приніс людям дуже багато позитивних емоцій, Вєрка змусила танцювати всю країну! Мені самій хотілося б бути такою «запальничкою», як вона. Чому саме Єлизавета? Тому, що це дуже потужна жінка, вона змогла зібрати і утримувати в своїх руках всю владу, вона дуже серйозна жінка, водночас вона має дуже багато хобі – причому дуже несподіваних, ми ж навіть уявити не могли, що вона, наприклад, по-справжньому цікавиться футболом! Чи могли ми уявити, що у такому поважному віці, у 90 років, вона дуже полюбляє кінний спорт? А вона їздить верхи! Королева дуже різностороння особистість, вона надихає, і мені хотілося б бути на неї схожою! Крім королеви Єлизавети та Вєрки Сердючки у мене є ще Венера Ботічеллі. Є мати з дитиною – що може більше надихати, ніж мати з немовлям, подарувати таку любов, як мати? Є ще Нефертіті –жінка, яка мала таку красу і таку необмежену владу! Також є Мерілін Монро, це символ жіночності, вона змогла зробити такий прорив у кіноіндустрії, що ми згадуємо про неї до цього часу і дивимося її фільми! А ще є Оля Полякова! Мене часто питають, чому саме вона? Я відповідаю – тому, що вона дарить великий позитив людям! Мені це дуже подобається, бо навколо нас дуже багато зла, а жінки, яких я зобразила, несуть позитив, вони рухаються вперед і надихають нас теж рухатися вперед. Тому я обрала цих жінок. Мені дуже хочеться показати вам свій світ і надихнути вас на світлу, яскраву, продуктивну весну!

КрНУ