Головна>Новини
КрНУНовини

КрНУ і Університет Віндзор домовились підписати Меморандум про взаємопорозуміння та співпрацю
16.03.21
15 березня відбулася онлайн зустріч представників Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ) та Університету Віндзор* (Канада).

Сторони зібралися з метою обговорення плану дій щодо підготовки до конкурсного відбору студентів КрНУ, що навчаються за освітньою програмою "Германські мови та літератури (переклад включно)" та виявили бажання позмагатися за участь у канадській урядовій стипендіальній програмі «Study in Canada Scholarships»**. Фінансування стипендій для навчання в Канаді здійснюється Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD - the Department of Foreign Affairs, Trade and Development).Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського представляли:
- в.о. директора центру міжнародної діяльності к.т.н. Андрій Гладир;
- в.о. завідувача кафедри перекладу к. філол.н. Юлія Артеменко.

Від Університету Віндзор у зустрічі брали участь:
- заступник віце-президента з управління зарахуванням д-р Кріс Буш (Dr. Chris Busch, EdD MSc MBA C.Mgr);
- менеджер з міжнародного підбору персоналу та партнерства пані Діна Ванг (Ms. Deena Wang).

За підсумками зустрічі представники Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та Університету Віндзор домовились про підписання вже у березні 2021 року Меморандуму про Взаєморозуміння (Memorandum of Understasnding), що є базовою умовою для реалізації академічних обмінів, також сторони визнали доцільним складання переліку споріднених напрямів науково-освітньої діяльності ЗВО-партнерів, які могли б бути покладені в основу майбутньої співпраці.Університету Віндзор* (University of Windsor) – один з найстаріших і найкращих вузів Канади, заснований в 1857 році. В UWindsor навчаються 16000 студентів (17% іноземних студентів) на 9 факультетах за 200 програмами. Університет знаходиться в південній частині Онтаріо в місті Віндзор на березі річки Детройт. Співпраця КрНУ з Uwindsor триває з 26 травня 2005 року – з моменту підписання угоди про співпрацю між КрНУ та Центром дослідження зображень та вдосконалення характеристик матеріалів (CIRAMC Centre – The Centre for Imaging Research and Advanced Materials Characterization).


Канадська урядова стипендія «Study in Canada Scholarships»** – програма для вишів, які мають угоди про співробітництво та академічні обміни з вищими навчальними закладами Канади, та які розташовані в наступних країнах / територіях, що відповідають вимогам: Алжир, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Єгипет, Ефіопія, Гана, Кот-д`Івуар, Йорданія, Кенія, Лівія, Марокко, Непал, Нігерія, Руанда, Сенегал, Тайвань, Танзанія, Туніс, Туреччина, Уганда та Україна. Ці угоди укладаються між коледжами, технічними чи професійними інститутами та університетами. Студенти-переможці отримують право навчатися впродовж одного семестру в канадському ЗВО-партнері за кошти гранту.
КрНУ