Головна>Новини
КрНУНовини

Студенти-екологи вибороли чотири призових місця у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
05.04.21
Студенти Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського: Владислав Кирнос, Анастасія Лікаркіна, Марія Шкляр та Андрій Фуцур (кафедра екологічної безпеки та організації природокористування КрНУ) вибороли чотири призових місця у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Робота, за яку присуджене І місце, впроваджується у навчальний процес в університеті.

Наукові роботи екологи КрНУ подавали на конкурс за трьома спеціальностями – «Екологія», «Будівництво та цивільна інженерія: інженерія захисту природного середовища» та «Електричні машини та апарати».

Перше місце вони отримали за роботу «Дослідження якості атмосферного повітря міста Дніпро» (конкурс за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія: інженерія захисту природного середовища»). Це спільне міжвузівське дослідження, виконане студентом КрНУ Владиславом Кирносом (науковий керівник – к.т.н. Олена Харламова, КрНУ) та його колегою з Національної металургійної академії України (НМетАУ) Науковий керівник Владислава Кирноса доцент Олена Харламова розповіла, що ідея спільної наукової роботи з колегами-металургами виникла на одній із конференцій, які щорічно проводить КрНУ.

Наразі матеріали студентської наукової роботи «Дослідження якості атмосферного повітря міста Дніпро» впроваджуються у навчальний процес в університеті – дані, отримані її авторами, використовуються на практичних і лекційних заняттях.

Олена Харламова зазначила:

– Я не перший рік готую наукові роботи зі студентами і мені це подобається. Подобається, коли їм стає цікаво, коли в них починають горіти очі. Вже не вперше помічаю, що після таких конкурсів у студентів в рази підвищується працездатність, вони починають ставити запитання і взагалі більше цікавитися предметом.

Крім першого місця, екологи КрНУ привезли ще три других:

– ІІ місце присуджене за наукову роботу «Екологічна просвіта громад з питань поводження з твердими побутовими відходами» (конкурс за спеціальністю «Екологія»). Роботу виконала студентка КрНУ Анастасія Лікаркіна (науковий керівник – к.т.н., доцент Олена Харламова, КрНУ) та її колега з Дніпровського державного аграрно-економічного університету (ДДАЕУ);

– ІІ місце присуджене за наукову роботу «Аналіз антропогенного навантаження на повітряне середовище від автомобільного транспорту на прикладі Шевченківського району міста Полтави» (конкурс за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія: інженерія захисту природного середовища»). Роботу виконала студентка КрНУ Марія Шкляр (науковий керівник – к.т.н. Тетяна Ригас, КрНУ) та її колега з НУ «Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка);

– ІІ місце присуджене за наукову роботу «Рохрахунок показника неоднорідності поля багатополюсної циліндричної магнітної системи для очистки сипких середовищ» (конкурс за спеціальністю «Електричні машини та апарати»). Її виконав студент КрНУ Андрій Фуцур (науковий керівник – д.п.н. Ірина Солошич, КрНУ) разом з колегою з Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД).

Вітаємо переможців та їхніх наукових керівників.
КрНУ