Головна>Новини
КрНУНовини

Постать Лесі Українки приваблює сучасну молодь
07.04.21

150 років тому (25 лютого 1871 р.) народилася чи не найвідоміша письменниця України Лариса Косач, яку всі ми знаємо як Лесю Українку. Переоцінити її творчу спадщину важко, а стисло описати усі її здобутки – точно неможливо.

29 січня 2021 року Президент України видав Указ №32/2021 про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки на державному рівні. Тож протягом 2021 р. в країні відбудеться серія педагогічних, освітніх, творчих конкурсів, проєктів тощо з нагоди ювілею видатної українки.

2 квітня на кафедрі філології та видавничої справи відбувся захід, присвячений 150-річчю з дня народження видатної української письменниці та суспільної діячки Лесі Українки.

Розпочався захід переглядом студентами кінострічок, які розповідають про життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Після цього відбувся «круглий стіл» на тему «Драма майстрині та майстриня драми», у якому взяли участь студенти та викладачі кафедри. Учасники «круглого столу» обговорили питання: «Висока духовна культура письменниці у драматичних творах», «Леся Українка та формування українського фемінізму», «Латинські вислови у творах Лесі Українки», «Фольклорні мотиви у драмах Лесі Українки», «Специфіка презентації творчості Лесі Українки на уроках літератури». У виступах студенти торкалися і питання, пов’язаного з історією підготовки двадцятитомника, присвяченого творчості видатної української поетеси. Загалом усі присутні продемонстрували неабияку зацікавленість, літературні знання, обізнаність у творчості письменниці та креативність.
КрНУ