Головна>Новини
КрНУНовини

Адміністрація КрНУ провела перевірку забезпеченості аудиторій мультимедійним та комп’ютерним обладнанням
08.04.21

Проректор з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій в освіті Сергій Сергієнко на засіданні ректорату доповів про результати перевірки і озвучив ухвалене адміністрацією рішення.

Протягом березня адміністрація університету перевіряла як навчальні аудиторії на кафедрах забезпечені мультимедійним та комп’ютерним обладнанням. Доповідаючи про результати перевірки, проректор Сергій Сергієнко зазначив, що адміністрація керувалась експертними висновками комісій Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, які проводили акредитації освітніх програм КрНУ, та вимогами п.34 Постанови КМУ № 1187 від 30 грудня 2015 року «Про затвердження ліцензійних умов провадження освітньої діяльності». У постанові зазначено, що:

– Забезпеченість навчальних аудиторій мультимедійним обладнанням повинна становити не менше ніж 30 відсотків;

– Забезпеченість комп’ютерними робочими місцями…, що необхідні для виконання освітніх програм, обґрунтовується окремим документом… При цьому враховується комп’ютерна техніка зі строком експлуатації не більше восьми років.


Сергій Сергієнко повідомив, що з урахуванням зазначених критеріїв, найкраща ситуація склалася на кафедрах систем автоматичного управління і електропривода (САУЕ), автоматизації та інформаційних систем (АІС) та автомобілів і тракторів (АіТ). Незважаючи на значну кількість закріплених за кафедрами навчальних аудиторій (АІС – 11, САУЕ – 10, АіТ – 10), показник забезпечення їх мультимедійним обладнанням становить понад 40%. Також повністю виконані міністерські вимоги щодо віку комп’ютерів. Причому на кафедрі АІС їх понад 30 одиниць. Не на всіх кафедрах такі блискучі показники. Значна кількість комп’ютерного обладнання вимагає оновлення та модернізації.

Проректор оголосив рішення, ухвалене адміністрацією університету за результатами перевірки. Воно містить дві вимоги:

– 30% навчальних аудиторій на кафедрі мають бути забезпечені стаціонарними мультимедійними комплексами;

– на кожну освітню програму на кафедрі має бути не менше одного комп’ютерного класу на 8+ робочих місць з комп’ютерами, термін експлуатації яких не перевищує 8 років.

Деканам факультетів, директорам інститутів і завідувачам кафедр поставлена задача ретельно проаналізувати стан справ із забезпеченості мультимедійним та комп’ютерним обладнанням, надати інформацію стосовно робочих місць викладачів і навчально-допоміжного персоналу та розробити перспективний план розвитку своїх підрозділів відповідно до встановлених вимог.
КрНУ