Головна>Новини
КрНУНовини

Студентка КрНУ отримала перше місце за дослідження роботи комунальних підприємств
13.04.21

Студентка третього курсу Христина Кравченко отримала перше місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Фінанси і кредит». ЇЇ дослідження стосується роботи комунальних підприємств в Україні, зокрема і у Кременчуці. Науковий керівник студентки – к.е.н., доцент, зав. кафедри «Облік і фінанси» Валентина Глухова.

Христина Кравченко навчається за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування» (072). На конкурс вона подала роботу «Фінансове забезпечення комунальних підприємств в умовах децентралізації». Захист роботи проходив у Західноукраїнському національному університеті (Тернопіль). Христина не лише отримала перше місце, її робота потрапила у першу п’ятірку найкращих досліджень (рейтинговий список).


Підсумкова конференція, Західноукраїнський національний університет

Христина вдруге бере участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Минулого року вона теж подавала роботу на конкурс, і теж отримала призове місце. Цього року студентка аналізувала діяльність комунальних підприємств житлово-комунальної галузі (ЖКГ). На запитання, чому вона обрала саме цю тему, дівчина відповіла:

– Тема зацікавила мене тим, що на даний момент вона малодосліджена і водночас важлива і дуже актуальна саме для України.

Христина аналізувала фінансову діяльність комунальних підприємств ЖКГ Кременчука, Полтави, Вінниці та Івано-Франківська. Часовий період – з 2014 по 2019 рік, відтоді, як в Україні почався процес децентралізації. Вибір міст обумовлений тим, що на сайтах комунальних підприємств саме цих населених пунктів було достатньо інформації для аналізу. Щодо Кременчука студентка та її науковий керівник зазначили, що найбільше відповідної нормативної інформації розміщено на сайті міського тролейбусного управління, і саме він найпрозоріший серед сайтів міських комунальних підприємств. Аналізуючи статистичні показники по Україні, Христина з’ясувала, що більшість підприємств показують у звітності збитковість. У 2018 році збитки комунальних підприємств ЖКГ у 8 разів перевищили прибутки. У 2019-му збитки перевищили прибутки у 5,2 рази.

Розповідаючи про свою участь у конкурсі наукових робіт, Христина сказала:

– Я надзвичайно рада, що мала можливість подати на конкурс свою роботу та представляти наш університет на такому рівні. Щиро вдячна організаторам підсумкової конференції за дуже чітку, чудову роботу. Для мене участь у конкурсі – це величезна можливість удосконалити свої знання, набути досвіду, який обов’язково знадобиться у подальших дослідженнях.


Вітаємо переможницю та її наукового керівника.

КрНУ