Головна>Новини
КрНУНовини

Виставка, яку скасували: секція дизайну показала свої роботи
21.04.21

20 квітня у КрНУ мала відкритися виставка творчих робіт студентів, присвячена 100-річчю університету. Її готувала секція дизайну (кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва). Через карантин відкриття скасували. Натомість можемо побачити роботи, які відібрали для експозиції.

Секція дизайну за планом заходів до 100-річчя університету підготувала виставку, яка мала стати генеральною репетицією перед великим показом у міській художній галереї (запланований на вересень). Куратор виставки – старший викладач кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Віктор Осадчий. Він показав роботи, відібрані для університетської експозиції, і трохи розповів про них та про плани на вересень:

– Виставка мала відкритися згідно плану урочистих заходів до 100-річчя КрНУ. Тут представлені роботи студентів секції дизайну з першого по четвертий курс, є й роботи випускників. Вони виконані в різних техніках, тут і малюнок, і живопис, акварелі, гуаш, аплікації, графіка, чорно-біле фото, проекти, які розробляли студенти, упаковка, макетування – це практично весь спектр технік, яким вони навчаються. Виставка в університеті мала підготовчий характер – це, так би мовити, невелика виставка перед великою, яка відбудеться у вересні у міській художній галереї. Деякі з цих робіт будуть експонуватися і там. Ми готуємось виставити у великій залі до 200 робіт, а у другій залі збираємось розмістити арт-об’єкти, які відображатимуть світогляд студентів, їхнє бачення держави, мистецтва та сьогодення, і звичайно ж, їхнє бачення університету та його історії. Виставка у галереї матиме назву «Контрасти», туди ми відбираємо роботи наших найталановитіших та найкреативніших студентів. Зараз ви можете деякі з них побачити.

Аплікація
У цій техніці виконано найбільше робіт, відібраних для виставки. Техніку аплікації студенти засвоюють на заняттях з кольорознавства. Техніка, в якій вони виконали представлені роботи, потребує неабиякої терплячості та акуратності. Спершу виконуються «викраски» – аркуші паперу фарбують у потрібні кольори. Потім дироколом з цих аркушів набивається «луска», і її вже виклеюють по малюнку, підбираючи потрібні кольори. Студентські доробки створені за мотивами полотен імпресіоністів та робіт Катерини Білокур.


Проектна графіка


Малюнок вуглем


Натюрморт


Ілюстрації до казки Льюїса Керрола «Аліса в країні чудес»


Фотографія


Зразки промислової упаковки, виготовлені студентами

Старший викладач Ірина Малякова розповіла, як це робиться:

– Я викладаю дисципліну макетування та моделювання. Це четвертий курс. Зі студентами ми розробляємо та виготовляємо макети для пакування певної продукції. Вони отримують завдання виготовити упаковку з дерева, тканини, паперу. Все має принцип матрьошки – упаковка в матеріалі вкладається у подарункову, та – у транспортну, і нарешті, в пакет. Всі види упаковки оздоблені фірмовим знаком виробника, який теж розробляють студенти. Щоб виготовити упаковку, спершу потрібно зробити викройку-розгортку. Робимо розгортку, потім товарний знак, а потім вже саму упаковку. Ось, наприклад, студентка розробила упаковку для мила ручної роботи (на фото, Lotus). Роботи, які ви бачите, студенти виготовляли дистанційно, адже тоді був карантин – власне, як і зараз.

Макети (фрагменти), виготовлені студентами на заняттях з ландшафтного дизайну. Це курсові та дипломні роботи з проектування садово-паркових об’єктів.

Наразі ми показали невелику кількість робіт, загалом же на університетській виставці планувалося продемонструвати до сотні експонатів.
КрНУ