Головна>Новини
КрНУНовини

У КрНУ пройшла ХХVIII Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства»
27.04.21

26-27 квітня у Кременчуцькому національному університеті ім. М. Остроградського відбулася ХХVIII Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів, молодих учених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства». КрНУ – її засновник та організатор. Участь у заході узяли дослідники з Бельгії, Словаччини, Німеччини, Білорусі, Грузії, Китаю, Казахстану, Польщі, Чехії. Загальна кількість учасників – більше 200 осіб. Через карантин конференція пройшла в онлайн режимі.

Конференція має давню історію, її мета – з перших курсів долучати студентів до наукової роботи та надати можливість молодим ученим обмінятися досвідом і новими ідеями.

Пленарне засідання відкрилося 26 квітня. Учасників конференції привітав ректор КрНУ, д.т.н, професор Михайло Загірняк:

– Шановні колеги, мені дуже приємно вітати вас на конференції, яка присвячена актуальним проблемам суспільства і спрямована на те, щоб допомогти молодим вченим. Хочу коротко розповісти вам про наш навчальний заклад. Кременчуцький національний університет має давні традиції, він був заснований у 1921 році як педагогічний вищий навчальний заклад. У вересні поточного року ми відзначатимемо 100-річчя університету. Цей рік є також ювілейним для усього Кременчука – наше місто святкуватиме 450-річчя. Історія розвитку нашого університету така ж складна, як і становлення держави України. Наш навчальний заклад потужно розвивався як повноцінний педагогічний інститут до 1940-го року, але через Другу світову війну його розвиток стрімко обірвався, місто було зруйноване, і відновити вищу освіту у Кременчуці вдалося лише у 1960-му році. З цього часу почалося відродження університету. Наразі у нас діє аспірантура за 12 спеціальностями, працюють 7 вчених рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій. Наші молоді вчені неодноразово були відзначені високими нагородами на рівні держави – це Премія Президента для молодих вчених, Премія Верховної Ради, стипендії Кабінету Міністрів. Ми пишаємося досягненнями наших молодих вчених і студентів та з надією дивимось у майбутнє. Бажаю всім успішної роботи на конференції, здоров’я та наснаги.

З вітальною промовою на пленарному засіданні виступив ректор Академії «Bolashaq» – кандидат філософських наук, професор, академік Міжнародної економічної академії Євразії Курал Несипбекович Менлибаєв (Республіка Казахстан, м. Караганда).

Він подякував КрНУ за плідне співробітництво, а кафедрі обліку і фінансів та першому проректору Володимиру Никифорову – за активну участь у відеоконференції, яка відбулася 23 квітня у Караганді. Пан ректор побажав всім творчих успіхів.

Учасників конференції привітали студенти Ланьчжоуського Джіатонг університету шляхів сполучення (Ланьчжоу, Китайська Народна Республіка).

Доцент Ірина Солошич – керівник науковою діяльністю студентів, аспірантів та молодих учених КрНУ – розповіла гостям про досягнення студентів, аспірантів та молодих учених університету:

– Наш університет по праву вважається одним із авторитетніших наукових осередків України, адже 17 наших молодих учених отримали щорічну Премію Президента України для молодих вчених, ще 12 мають стипендію Кабінету Міністрів, а четверо – премію Верховної Ради. Ці молоді науковці – наша гордість, колишні випускники університету. Щороку на базі КрНУ проводиться більше двадцяти міжнародних та всеукраїнських заходів для студентів та аспірантів, зокрема ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, де університет є базовим ЗВО за кількома напрямами. У 2020 році на цьому конкурсі наші студенти отримали 79 призових дипломів, університет посів третє місце в Україні, – зазначила Ірина Солошич та побажала успіху всім учасникам конференції.

Студент Жанат Танашев (Академія «Bolashaq», Республіка Казахстан) представив на пленарному засіданні доповідь «Майнове оподаткування – фактор сталого розвитку регіонів Казахстану».

Доповідь «Науковий напрям «Моніторинг складних систем на основі інтелектуального аналізу даних» презентував к.т.н., доцент Валерій Сидоренко (КрНУ).

Марія Андрієнко (КрНУ, кафедра «Бізнес адміністрування, маркетинг і туризм») розповіла про методи формування бренду міста. За свою роботу «Формування бренду міста як чинник підвищення його конкурентоздатності» вона отримала диплом ІІ ступеню у ІІ турі поточного Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (2021р). Марія навчається у магістратурі.

Після завершення пленарного засідання почалася робота у секціях. Через карантинні обмеження вона проходила в онлайн режимі.

Цього року секцій було 13. Тематика доповідей відповідала таким напрямам:
– Автомобільний транспорт
– Комп’ютерні мережі та сучасні інформаційні технології.
– Проблеми створення нових машин і технологій
– Транспортні технології
– Екологічна безпека
– Бізнес адміністрування, маркетинг і туризм
– Механізми регулювання інноваційних процесів у регіоні
– Проблеми менеджменту в трансформаційний період розвитку економіки
– Бухгалтерський облік, фінанси та грошовий обіг
– Здоров’я людини та фізична реабілітація
– Проблеми мовознавства та викладання іноземних мов
– Екологічні та біологічні технології
– Актуальні дослідження у галузі юридичних, гуманітарних та соціальних наук

На засіданнях секцій були визначені найкращі роботи. Ось кілька з них:

На засіданні секції №ХІІ «Екологічні та біологічні технології» найкращою визнали роботу на актуальну тематику «Перспективи біотехнології виробництва азитроміцину під час пандемії SARS-CoV-2» (студентка Ж. Куліш, науковий керівник – к.т.н., доцент О. Мазницька).

Секція № ІІ «Комп’ютерні мережі та сучасні інформаційні технології» визнала найкращим дослідження «Аналіз методів та засобів оцінювання рівня стресу пілотів за варіабельністю серцевого ритму бортовими біометричними комплексами льотних тренажерів». Це спільна робота студента КрНУ та чеського інженера-дослідника.

Актуальне дослідження щодо морських вантажоперевезень в умовах пандемії представили на засіданні секції № VI «Бізнес адміністрування, маркетинг і туризм». Також у секції № VI були заявлені дослідження на актуальну тематику аспірантів Ольги Усанової («Брендінг міста: основні етапи створення бренду») та Радомира Сербіна («Управління медичним закладом у сучасних умовах: основні проблеми та шляхи їх подолання»).

27 квітня відбулося урочисте закриття XXVIII Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів, молодих учених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства». Організаційний комітет ухвалив рішення визнати конференцію такою, що проведена на високому науково-методичному рівні – попри всі складнощі, які виникли через карантинні обмеження. За матеріалами конференції виданий збірник тез доповідей.

Повні звіти про секційні засідання можна буде подивитися на сайтах кафедр.
КрНУ