Головна>Новини
КрНУНовини

КрНУ вперше увійшов до престижного світового рейтингу Times Higher Education Impact Rankings (THE)
29.04.21
У 2021 році Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського увійшов до впливового рейтингу THE. До THE-2021 потрапили лише 15 українських університетів. Наразі це найбільший світовий рейтинг (1240 університетів із 98 країн). Заклади вищої освіти оцінюють за їх досягненнями відповідно до Цілей сталого розвитку ООН.

Розробники Times Higher Education Impact Rankings позиціонують його як новаторський рейтинг впливу. Його мета – оцінити, наскільки ефективно університети впливають на суспільство та світ, як вони вирішують нагальні проблеми людства через наукові дослідження та якісну освіту, та як їхня діяльність сприяє реалізації Цілей сталого розвитку (ЦСР), ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН на період з 2015 по 2030 рр.

ООН визначила 17 таких фундаментальних цілей – це подолання бідності та голоду, якісна освіта та доступна і чиста енергетика, пом’якшення наслідків зміни клімату та захист і відновлення екосистем суші тощо. На переконання ООН, саме за цими напрямами мають розвиватися країни.

Impact Rankings оцінює внесок університетів світу в реалізацію 17 ЦСР ООН (на фото).

Його розробники сформували 18 рейтингів – один загальний та ще 17 за кожною ЦСР. Університети не зобов’язані подавати дані щодо усіх 17 ЦСР. Щоб потрапити до загального рейтингу, достатньо подати дані щодо ЦСР-17 (обов’язкова для всіх) і ще хоча би трьох інших ЦСР, в реалізації яких виш має досягнення.

Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського подавав дані щодо п’яти ЦСР і увійшов до рейтингу за показниками відповідності у цих п’яти ЦСР:

4. Якісна освіта;

9. Промисловість, інновації та інфраструктура;

11. Сталий розвиток міст і громад;

16. Мир, справедливість та сильні інститути;

17. Партнерство заради сталого розвитку


Показники КрНУ


Найвищі показники університет отримав за ЦСР-4 (якісна освіта), він посів місце у групі 301-400 (до неї входять університети, які займають з 301 по 400 місце у рейтингу за даною ЦСР). Також у КрНУ високі показники за ЦСР-9 (промисловість, інновації та інфраструктура) та ЦСР-16 (мир, справедливість та сильні інститути) – позиція у групі 401-600. В обов’язковій для всіх учасників ЦСР-17 (партнерство заради сталого розвитку) університет у групі 1001+.

У досягненні таких результатів відіграли роль чимало чинників, які враховуються про рейтингуванні – показники цитування наукових робіт, академічна мобільність студентів та викладачів, діяльність наукових шкіл, стипендіальні програми, міжнародна діяльність КрНУ, співпраця зі стейкхолдерами, рівень студентського самоврядування тощо.

Присутність закладу вищої освіти у відомих світових рейтингах – вагомий показник для потенційних абітурієнтів. За даними опитування, проведеного командою THE, іноземні абітурієнти скоріше оберуть для вступу університет, налаштований на реалізацію цілей сталого розвитку, ніж університет, який має вигідне місцезнаходження.


КрНУ