Головна>Новини
КрНУНовини

15 травня – День Європи в Україні. КрНУ – навчальний заклад європейського рівня
14.05.21

Свято миру і єдності в країнах європейського Союзу, що відзначається як День Європи, цього річ припадає на третю суботу травня. Шість базових цінностей Євросоюзу зафіксовані в ст. 2 Договору про ЄС: «Союз заснований на цінностях поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для держав-членів в рамках суспільства, що характеризується плюралізмом, недискримінацією, терпимістю, справедливістю, солідарністю і рівністю жінок і чоловіків».

І хоч Україна офіційно не є членом Євросоюзу, все ж, ментально українці завжди були і є спорідненими із тими цінностями, за які поклали не одне життя впродовж тривалої історії. Сьогодні на теренах України продовжується кривава боротьба за утвердження її як європейської держави, де правлять ідеали гуманізму, демократії, права, гідності людини.

Молодь прагне до здобуття освіти європейського рівня, хоче жити у вільному світі і бачити перспективу на майбутнє без війни та насилля, зміцнювати свою країну працею і вести її до процвітання як рівну серед рівних цивілізованих країн.

Тож якщо ми оберігаємо довкілля, дбаємо про чистоту власного дому, району, міста чи селища, якщо користуємося енергозберігаючими технологіями, чесно платимо податки, дбайливо ставимося до природи, то ми – європейці.

Флешмобом 14.05.21 р. студентська молодь університету наголосила, що вони пишаються своєю причетністю до тривалої історії становлення вищої освіти у Кременчуці. Закладені підвалини вищої освіти 100-річної давнини сьогодні надають можливості не тільки здобуття вищої освіти у навчальному закладі рідного міста, а й широкі можливості продовження навчання у закладах освіти європейських країн та країн інших регіонів світу, участі у стипендіальних програмах, у конкурсах, конференціях, стажуванні, у проведенні досліджень, здобутті наукових ступенів, доступу до матеріалів для проведення досліджень або наукових публікацій. Нові знання, ідеї, передовий досвід і фахові компетентності відкриті для кожного здобувача освіти, науковця, викладача університету.

КрНУ ім. М. Остроградського перетворюється у заклад освіти європейського рівня. Університет сьогодні дає високий старт українській молоді, аби вони ставали високоосвіченими, професійно підготовленими, висококваліфікованими, гідними громадянами України як високорозвиненої європейської держави і країни, у якій хотілося б жити.

Україна – це Європа! Європа – це ми!Відео про флешмоб

КрНУ