Головна>Новини
КрНУНовини

14 травня 2021 р. – День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни
14.05.21
14 травня 2021 р. Україна уперше на державному рівні вшановує пам’ять тих людей, які, ризикуючи життям, рятували євреїв в роки Другої світової війни. Відповідну постанову про відзначення цієї дати ухвалила на початку року Верховна Рада.

У світі рятівників євреїв заведено називати «Праведниками народів світу». Ізраїль на державному рівні присуджує їм це почесне звання. Понад 50 країн світу мають своїх Праведників. Україна – на четвертому місці першої п’ятірки світових держав, де найбільше врятували євреїв від рук нацистів. Попереду лише Польща, Нідерланди і Франція.

Понад дві з половиною тисячі громадян України відзначені званням «Праведника народів світу». Проте ці цифри, як стверджують дослідники з Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», не відображують реальну картину порятунку євреїв, жертв Голокосту. Насправді рятівників євреїв (це більш широке поняття) незрівнянно більше, ніж Праведників народів світу. І велика кількість подвигів залишається невідомою для громадськості.

Низько схиляємося перед героїзмом простих людей, перед їх людяністю і самопожертвою заради збереження життя інших людей!КрНУ