Головна>Новини
КрНУНовини

100-РІЧЧЯ КРНУ – ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ГНКМ СТАЛИ ГОСТЯМИ ПРОГРАМИ «СТУДІЯ ДНЯ»
24.05.21

19 травня 2021 року викладачі кафедри ГНКМ доцент Алла Лушакова, доцент Віктор Саранча і ст. викладач Дар`я Василенко відгукнулися на запрошення ведучого програми "Студія дня" Володимира Ляпоти й взяли участь у програмі, присвяченій 100-річчю Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

У межах програми було обговорено низку питань щодо історії вищої освіти в місті Кременчуці. Алла Лушакова відзначила актуальність теми і відповіла на питання ведучого про те, як починались пошуки інформації щодо першого закладу вищої освіти в Кременчуці та хто став ініціатором цих пошуків. Алла Миколаївна подякувала ректорові Загірняку М. В. за підримку та зацікавленість цією темою. Під час розмови Алла Миколаївна розказала про історію Кременчуцьких вищих педагогічних курсів, які по праву вважаються першим закладом вищої освіти в місті.

Доцент Саранча В. І. окреслив джерела, які стали в нагоді під час проведення пошукових робіт. Він також зазначив, що, на жаль, унаслідок окупації міста Кременчука в роки Другої світової війни, жодних документів в архівних фондах міста й області не збереглося.

Позитивних результатів вдалося досягти, тільки провівши пошукову роботу в фондах Центрального державного архіву вищих органів влади. Саме в цьому архіві старший викладач Дар`я Василенко й знайшла документ, який підтверджував заснування вищих педагогічних курсів у Кременчуці 15 вересня 1921 року.

Алла Миколаївна Лушакова зазначила, що пошукові роботи щодо історії вищої освіти в Кременчуці, правонаступником якої є КрНУ, тривають і зараз. Дослідники розшукують рідних випускників і викладачів цього навчального закладу.

КрНУ