Головна>Новини
КрНУ



































Новини

Двоє студентів КрНУ стали стипендіатами канадської урядової програми «Study in Canada Scholarships»
24.05.21

Студенти Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського Дмитро Бодня та Анна Кашкіна (кафедра перекладу, факультет права, гуманітарних і соціальних наук) пройшли конкурсний відбір для участі у канадській урядовій стипендіальній програмі «Study in Canada Scholarships»*. Як переможці, вони семестр навчатимуться за кошти гранту в університеті Віндзор** (Канада).

У КрНУ Дмитро Бодня (ФІЛ-18-1(1)) та Анна Кашкіна (ФІЛ-18-1(2)) навчаються за освітньою програмою «Германські мови та літератури (переклад включно)». За аналогічним освітнім напрямом вони навчатимуться в університеті Віндзор. Фінансування стипендій для навчання в Канаді здійснює Міністерство закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD - the Department of Foreign Affairs, Trade and Development).


Дмитро Бодня та Анна Кашкіна

Можливість вчитися у Канаді студенти отримали завдяки тому, що КрНУ має угоду про співпрацю з університетом Віндзор. 15 березня поточного року відбулася онлайн зустріч представників КрНУ та університету Віндзор. Координував захід Центр міжнародної діяльності КрНУ. Сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння (Memorandum of Understasnding). Наявність такого меморандуму – базова умова для реалізації студентських академічних обмінів.

Після підписання меморандуму КрНУ підготував пакет відповідних документів, Дмитро Бодня та Анна Кашкіна пройшли відбір і отримали право навчатися за кошти гранту в одному з найпрестижніших та найстаріших університетів Канади.

Канадська урядова стипендія «Study in Canada Scholarships»* – програма для вишів, які мають угоди про співробітництво та академічні обміни з вищими навчальними закладами Канади, та які розташовані в наступних країнах/територіях, що відповідають вимогам: Алжир, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Єгипет, Ефіопія, Гана, Кот-д`Івуар, Йорданія, Кенія, Лівія, Марокко, Непал, Нігерія, Руанда, Сенегал, Тайвань, Танзанія, Туніс, Туреччина, Уганда та Україна. Ці угоди укладаються між коледжами, технічними чи професійними інститутами та університетами. Студенти-переможці отримують право навчатися впродовж одного семестру в канадському ЗВО-партнері за кошти гранту.

Університет Віндзор** (University of Windsor) – один з найстаріших і найкращих вузів Канади, заснований у 1857 році. В UWindsor навчаються 16000 студентів (17% іноземних студентів) на 9 факультетах за 200 програмами. Університет знаходиться в південній частині Онтаріо в місті Віндзор на березі річки Детройт. Співпраця КрНУ з Uwindsor триває з 26 травня 2005 року – з моменту підписання угоди про співпрацю між КрНУ та Центром дослідження зображень та вдосконалення характеристик матеріалів (CIRAMC Centre – The Centre for Imaging Research and Advanced Materials Characterization).
КрНУ