Головна>Новини
КрНУНовини

КрНУ відвідав із прощальним візитом посол Латвійської Республіки
27.05.21

27 травня Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського відвідав Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської Республіки в Україні пан Юріс Пойканс. Це був прощальний візит – термін служби пана посла в Україні добігає кінця.

Латвійського дипломата супроводжували заступники директора КП «Інститут розвитку Кременчука» Ольга Коваль та Андрій Мельник. В університеті пана посла приймав перший проректор КрНУ, д. біол. н., професор Володимир Никифоров. На зустрічі були також присутні провідні науковці університету.

Зустріч проходила в Офісі цифрових компетентностей КрНУ (DC-офіс):

Пан посол засвідчив повагу та висловив подяку науковцям за плідну співпрацю протягом його дипломатичної каденції. Він зазначив, що Латвія і Україна були, є і залишаються щирими союзниками:

– Наша проблема – Латвії і України – у тому, що ми знаходимось на межі між Заходом і Сходом. Наразі для нас найважливіше завдання – зміцнювати свою суб’єктність, – сказав Юріс Пойканс.


Юріс Пойканс та Володимир Никифоров

Професор Володимир Маслак подарував латвійському дипломату книгу на згадку – монографію Дмитра Вирського «Українне місто: Кременчук від заснування до 1764 року»:

На прощання учасники двосторонньої зустрічі зробили спільне фото:

Довідково:
Вперше пан Юріс Пойканс зустрівся з науковцями КрНУ у 2019 році, 21 березня. Це був день його офіційного візиту до Кременчука. Зустріч з науковцями організував комунальний «Інститут розвитку Кременчука». Університет представляв директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир. Він розповів пану послу про співпрацю університету з латвійською Вищою школою інформаційних систем ISMA (Рига) та зазначив, що КрНУ готовий співпрацювати з латвійськими колегами в рамках міжнародної програми «Erasmus+» тощо.

Наступний візит пана посла відбувся 3 червня 2020 року. Дипломат відвідав університет, поспілкувався з науковцями та узяв участь у презентації Офісу цифрових компетентностей (DC-офіс).
КрНУ