Головна>Новини
КрНУНовини

У бібліотеці КрНУ відкрилася виставка, присвячена Михайлу Остроградському
31.05.21
У читальній залі №1 (корпус №1) відкрилася виставка, присвячена видатному математику Михайлу Остроградському. В експозиції зібрані книги, статті та інші друковані матеріали, що стосуються діяльності відомого математика. Серед них є рідкісні видання, якими бібліотекарі пишаються. Виставку відкрили до 100-річчя КрНУ та до 220-річчя з дня народження Остроградського.

– Ця виставка присвячена нашому земляку, талановитому математику Михайлу Васильовичу Остроградському. Ми зібрали інформацію про його біографію, трудову, наукову та навіть політичну діяльність. Його доля була дуже непростою, він, талановитий математик, вчився в Каразіна (Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, на час навчання Остроградського – Харківський університет, ред.), звідки його змусили піти, хоча потім дуже про це шкодували. Ця людина жила лише наукою. На нашій виставці представлені всі книги, які знаходяться у фондах КрНУ, серед них є дуже рідкісні, раритетні видання, як, наприклад, «Люди русской науки», видання 1948 року. Ми отримали його випадково – один із викладачів приніс замість загубленої книги, – розповідає директор бібліотеки Олена Швець.

Вона повідомила, що наразі бібліотекарі готують електронну версію виставки, присвяченої Михайлу Остроградському. Вона, як і експозиція у читальній залі, створюється до 100-річчя Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського, яке святкуватимуть у вересні поточного року. Також у вересні 2021-року наукова спільнота відзначатиме 220-річчя з дня народження Михайла Остроградського.

«История Украинской ССР», містить нарис про життя та наукову діяльність Остроградського. Бібліотекарі пишаються цим виданням, таких книг залишилось дуже мало.

«Визначні постаті в історії Харківського університету: Михайло Остроградський в оцінках сучасників та нащадків». Олена Швець розповіла, як ця книга потрапила до університетської бібліотеки:

– Свого часу я працювала у Каразіна, цю книгу мені подарували колишні колеги. Вони зробили таке видання до 200-річчя харківського університету, а коли дізналися, що нашому університету присвоїли ім’я Михайла Васильовича Остроградського, подарували цю книгу. Тут зібрані статті та нариси про талановитого математика, описи його наукових робіт та його власні листи. Це раритет, рідкість, так просто її не знайдеш.

Директор розповіла, що наразі бібліотекарі докладають зусиль, аби придбати для університетських фондів біографію Остроградського, видану в радянській серії «ЖЗЛ» («Жизнь замечательных людей»).


КрНУ