Головна>Новини
КрНУ

Новини

22 – 23 жовтня в м. Чернігів проходило тренувальне заняття "Зміни клімату і водні ресурси: зменшення ризиків та адаптація"
03.11.09
22 – 23 жовтня в м. Чернігів проходило тренувальне заняття "Зміни клімату і водні ресурси: зменшення ризиків та адаптація", яке було спільно організоване Державним Комітетом України із водного господарства, Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів, Центром сталого розвитку та екологічної освіти (м.Київ) та Програмою імені сенатора Фулбрайта в Україні ( США).
Подія підтримана малим грантом Посольства США в Україні для випускників Американських програм з освіти та проходить в рамках Інформаційної ініціативи із змін клімату для Chernigiv молоді, FYI 2009 Climate Change Conference Alumni Competition», що підтримується Державним Департаментом США.


Тренінг на меті ознайомити державних службовців, викладачів, представників громадських організацій та молодих учених із основними ознаками змін клімату, впливом змін клімату на стан водних ресурсів, ознайомитися із науковими дослідженнями з даного питання, в першу чергу із прикладами прояву змін клімату в Україні.
Захід відбувся напередодні Дня кліматичних дій, який відмічається у світі 24 жовтня і проходить в рамках підготовки України до Самміту з клімату, що відбудеться в грудні 2009 року в м. Копенгагені (Данія). На зустрічі сторін в Копенгагені планується розглянути та підписати новий міжнародний документ із змін клімату, який буде регулювати ці питання після 2012 року, коли закінчується дія Кіотського Протоколу до Рамкової Конвенції ООН із змін клімату.


Серед учасників тренувального заняття були Представники Державного Комітету водного господарства України, Комітету Верховної Ради України з питань екологічних політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, державні службовці Чернігівської, Хмельницької, Київської областей, члени неурядових організацій, викладачі університетів, науковці із Інституту гідротехніки та меліорації Української академії аграрних наук, випускники американських програм з освіти.
На цей захід також були запрошені 30 студентів Національного університету біоресурсів та природокористування (м. Київ), Кременчуцького державного університету імені Михайла Остроградського (м. Кременчук, Полтавська область), Кам’янець-Подільського національного університету, Хмельницька область, які беруть участь у молодіжній ініціативі з питань змін клімату.

Тема тренувального заняття важлива не лише на локальному, але й на державному рівні. Про це свідчить зацікавленість нею державних службовців, які були присутні в кількості 15 осіб із загальної кількості учасників (55 осіб).
У першій частині тренувального заняття були представлені доповіді його організаторів: начальника державного Комітету України з водного господарства; начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів; представника Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики; професора, директора центру сталого розвитку та екологічної освіти, а також аспірантів.
Зміни клімату прогресують і негативно впливають на водні ресурси. Їх неможливо зупинити, але в наших силах зменшити ризик його впливу на компоненти навколишнього середовища, пом’якшити дію та адаптацію до змін клімату.
У другій частині учасники тренувального заняття працювали у трьох групах: молоді учені Кременчуцького державного університету ім. Михайла Остроградського; Київського національного університету біоресурсів та природокористування і Кам’янець-Подільського національного університету. Разом зі студентами працювали і державні службовці. Завданням було розробити адаптаційні міри щодо змін клімату і представити роботу у вигляді презентації, виконаної у програмі Power Point.


Особливо запам’яталося, що незважаючи на те, що учасники були суперниками, відчувалась дружня атмосфера, що сприяла продуктивній роботі.За матеріалами В.В. Підліснюк, професора кафедри екології, І.О. Солошич, доцента кафедри екології та аспірантки факультету природничих наук КДУ ім. Михайла Остроградського Бучек І.Ю.
КрНУ