Головна>Новини
КрНУНовини

На кафедрі геодезії КрНУ пройшов семінар з питань впровадження космічних технологій у життя регіону
18.06.21

Семінар на тему «Можливості НЦУВКЗ з впровадження космічних та інформаційних технологій в інтересах розвитку регіону» відбувся 17 червня. Організатор – кафедра геодезії, землевпорядкування і кадастру КрНУ. Співробітництво кафедри з НЦУВКЗ почалося півроку тому, коли на кафедрі розмістили контрольно-коригувальну станцію для супутникової навігації. Вона потрібна Центру в рамках створення всеукраїнської мережі.

17 червня на захід зібралися близько 30 учасників із Горішніх Плавнів, Світловодську та Кременчука – геодезисти, інженери-землевпорядники, співробітники кременчуцького відділу Держгеокадастру тощо. Доцент Надія Гальченко зазначила, що 90 % учасників семінару – випускники КрНУ, які наразі працюють у галузі геодезії та землевпорядкування.

Проводили семінар співробітники НЦУВКЗ – заступник начальника НЦУВКЗ Ігор Брухно, начальник служби космічних систем Олег Піскун та начальник відділу забезпечення Сергій Сластін.

Олег Піскун доповів про можливості НЦУВКЗ щодо застосування технологій високоточної навігації в інтересах розвитку регіону. Після доповіді він наочно продемонстрував учасникам семінару, як отримати високоточні координати від мережі НЦУВКЗ.


Професор Артамонов та Олег Піскун (справа) готують обладнання для отримання високоточних координат.

Сергій Сластін доповів про використання результатів дистанційного зондування Землі в інтересах агропромислового комплексу та впровадження передового досвіду моніторингу пожеж у регіонах України.

Заступник начальника НЦУВКЗ Ігор Брухно (на топ-фото в центрі) детально розповів про можливості Центру та ефективність застосування космічних технологій у повсякденному житті регіону. Одна з важливих складових роботи Центру – моніторинг пожеж. Фахівці Центру створили відповідну систему моніторингу з адресним інформуванням користувачів. Завдяки їй сигнал про теплові аномалії в рази швидше доходить до відповідальної особи – у даному випадку, до лісників, керівників лісових господарств, голів ОТГ, служби ДСНС тощо. Ігор Брухно підкреслив, що завдяки цьому лісники отримали можливість починати діяти і локалізувати пожежу ще до приїзду ДСНС.

Наразі НЦУВКЗ за цим напрямом співпрацює з 10 областями України. Полтавської області серед них поки немає.

Ще один актуальний напрям роботи Центру – моніторинг незаконних вирубок лісу. Для прикладу, фахівці НЦУВКЗ встановили обсяги незаконної вирубки лісу у чорнобильській зоні, зокрема у зоні найвищого радіаційного забруднення. І не лише встановити площу вирубки, а й визначили підприємство, яке у Чорнобилі, за 16 км від зони вирубки, переробляло забруднену деревину. СБУ провела там відповідну спецоперацію.

Також фахівці Центру здійснюють моніторинг звалищ, зокрема і стихійних:

Ігор Брухно повідомив, що президент України відвідав Центр та доручив фахівцям НЦУВКЗ здійснювати якісний моніторинг видобутку корисних копалин в Україні. Наразі можливості Центру дозволяють реалізувати це завдання.


Перелік деяких сфер застосування технологій НЦУВКЗ

Учасники семінару виявили неабияку зацікавленість у використанні технологій НЦУВКЗ, сторони обмінялися контактами та домовились про подальшу співпрацю за конкретними напрямами.
КрНУ