Головна>Новини
КрНУНовини

КрНУ увійшов до Топ-10 найкращих університетів центрального регіону
07.07.21


У 2021 році Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського піднявся з 58-го (2020р.) на 54-55 місце у Консолідованому рейтингу ЗВО України та увійшов до Топ-10 найкращих вишів центрального регіону країни.

Інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» оприлюднив результати Консолідованого рейтингу-2021. У ньому представлені результати 242 вишів України.

При складанні Консолідованого рейтингу розробниками враховувались показники найбільш авторитетних національних рейтингів – «Топ-200 Україна», «Scopus», «Бал ЗНО на контракт». Відповідно, узагальнений рейтинг підсумовує місця кожного університету у цих рейтингах.

КрНУ посів 54-55 місце у загальному рейтингу. У «Топ-200 Україна» університет має 42 місце; у «Scopus» – 33-тє; у «Бал ЗНО на контракт» – 159-те. Підсумковий показник університету – 234 бали.

Таким чином у 2021 році КрНУ поліпшив свої показники у Консолідованому рейтингу – піднявся з 58 місця, яке посів у 2020-му, на 54-55-те. Також цього року університет поліпшив показники у «Scopus» – піднявся з 43-го (2020 р.) на 33 місце.

Крім того КрНУ увійшов до Топ-10 найкращих університетів центрального регіону:


Довідково:

Рейтинги, що використовувалися при складанні консолідованого рейтингу вишів України: «ТОП-200 Україна» — базовим принципом ранжування університетів у рейтингу є забезпечення повної відкритості, прозорості і незалежності ранжування університетів. Для укладання рейтингу використовувалися відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ.

Рейтинг «Scopus» — результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його працівниками у наукових виданнях. У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша - кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» — рейтинг закладів вищої освіти за показником середнього бала ЗНО абітурієнтів минулого року, яких зараховано до вишів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт).
КрНУ